ارسال به دوست  نسخه چاپي 

حضور رئیس سازمان ملی استاندارد در ایبکس 2023 به دعوت نگاه هستی

حمایت همه‌جانبه سازمان ملی استاندارد از تولید نان کامل

رئیس سازمان ملی استاندارد و معاون رئیس جمهور به دعوت نشریه نگاه هستی از پانزدهمین نمایشگاه صنعت غلات، آرد و نان (ایبکس 2023) بازدید کرد.

 

اسلام‌پناه در جریان این بازدید در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: صنعت غلات، آرد و نان، زنجیره و صنعتی شکل یافته و تعاملی است. سازمان ملی استاندارد با اجرایی کردن طرح نان کامل برای نان‌های سنتی، شرایط را تسهیل‌گری می‌کند تا نان کامل از آرد کامل گندم و جو تولید و عرضه شود.

وی افزود: با حمایت نمادین و حضور خود در نمایشگاه صنعت غلات، آرد و نان، تلاش می‌کنیم تا رویکرد و ذائقه مردم را به سمت آرد و نان کامل سوق دهیم. نان سلامت‌محور در تغذیه مردم جامعه بسیار بااهمیت است و مردم جامعه باید از آرد کامل و نان کامل در سفره خود برخوردار باشند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: در راستای سلامت جامعه، اقداماتی را جهت تسهیل فعالیت تولیدکنندگان در دستور کار داریم تا با حمایت ما، تولیدکنندگان دستگاه‌های پخت نان و تولیدکنندگان آرد بتوانند در مسیر تولید آرد و نان باکیفیت و سلامت‌محور گام بردارند.

اسلام‌پناه با اشاره به صنایع تبدیلی اظهار کرد: در واقع باید صنایع تبدیلی را در این مسیر به سمت بومی‌سازی سوق دهیم همان‌طور که در گذشته بود که البته اقداماتی بسیار مهم هم در این راستا در دستور کار داریم.

معاون رئیس جمهور در پایان گفت: در این صنعت، دلسوزانی فعال هستند که در این مسیر با اجباری کردن نوعی از کشت گندم در کشور، شرایط را به گونه‌ای مهیا می‌کنند تا تولیدکنندگان ترغیب به تولید آرد کامل شوند و در چند استان کشور، آرد و نان کامل در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران