ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مديرعامل شرکت نان دوران سبوس آويژه در گفت‌وگو با نگاه هستي مطرح کرد:

نان بايد در شأن ايراني توليد شود/ دغدغه من آموزش به نانوايان به روش صحيح است

نان به عنوان اصلي‌ترين ماده غذايي، نقشي ويژه در الگوي تغذيه دارد و بخش عمده‌اي از نيازهاي انرژي و پروتئين بدن افراد را تامين مي‌کند و هيچ ماده غذايي در طبيعت وجود ندارد که همچون آرد و نان، تأمين‌کننده انرژي، پروتئين و ريز‌مغذي‌ها باشد و در بسياري از کشورهاي صنعتي سهم انرژي و پروتئين افراد در حدود 30 درصد است و در ايران اين ميزان در جامعه شهري 54 درصد و در جامعه روستايي 62 درصد است. حال با توجه به اهميت جايگاه نان در تغذيه انسان، شرکت نان دوران سبوس آويژه درصدد است که با برگزاري دوره‌هاي آموزشي، وظيفه خود را در راستاي آموزش صحيح به نانوايان ايفا کند.

 

دکتر علي ظفري، مديرعامل شرکت نان دوران سبوس آويژه است. وي که استادي بنام در حوزه آموزش به نانوايان و هنرجويان ايراني است، در نخستين دوره آموزشي براي نانوايان، در دو بخش تئوري و عملي ارائه نکات لازم را در راستاي ارتقاي سطح علمي نانوايان در دستور کار قرار داد.

دورههاي آموزشي استاد علي ظفري به گونهاي است که هنرجويان انگيزه دوچندان براي مشارکت دارند. در ابتداي اين دوره آموزشي، اصول و موارد لازم در پخت نان و آشنايي با بهبوددهندهها به صورت تئوري به هنرجويان آموخته شد و پس از بازديد از خط توليد و آزمايشگاه و رونمايي از مافين آرد جو که محصول جديد شرکت نان دوران سبوس آويژه است، هنرجويان در بخش عملي توانستند آموزشها و نکات پيرامون پخت نان را تجربه کنند. استاد ظفري در اين دورههاي آموزشي تمامي نکاتي را که يک هنرجو در پخت نان به آن نياز دارد، آموزش ميدهد.

در حاشيه اين دوره آموزشي با دکتر علي ظفري گفتوگويي ترتيب داديم که در ادامه ميخوانيد. وي در ابتدا با اشاره به ضرورت انتخاب مواد اوليه مطلوب و رعايت موازين صحيح در بخشهاي مختلف توليد بيان کرد: همه تلاش خود را کردهايم تا به نحو شايسته و بايسته تمامي موارد لازم براي آموزش را به نانوايان ارائه کنيم.

وي با اشاره به اينکه يکي از مشکلات عديده در مسير ارتقاي سطح کيفي، عدم آموزش پرسنل نانواييها است، اظهار کرد: همواره اين دغدغه را داشتم که تمام نکات لازم را در حين آموزش به هنرجويان انتقال دهم و در اين راستا تمام تلاش خود را خواهم کرد.

ظفري با بيان اينکه نخستين دوره آموزشي براي نانوايان در کارخانه نان دوران سبوس آويژه برگزار شد، تصريح کرد: در اين دوره آموزشي، 18 نفر از نانوايان از استانهاي تهران، اصفهان، البرز، قزوين و ساير استانها حضور داشتند و استقبال هنرجويان از اين دوره آموزشي بينظير بود چراکه فرهنگ مصرف نان در کشور رو به تغيير است.

مديرعامل شرکت نان دوران سبوس آويژه اظهار کرد: تضمين ارائه يک نان باکيفيت و مأکول به مردم، در گرو آموزش دست اندرکاران توليد نان است که اهميت نقش آموزش در ارتقاي کيفيت نان را نشان ميدهد.

وي با اشاره به راهاندازي شرکت نان دوران سبوس آويژه بيان کرد: شرکت نان دوران سبوس آويژه در بيستم خرداد ماه 1394 افتتاح شد و هدف اين شرکت، توليد انواع بهبوددهنده نان حجيم و نيمه حجيم بوده است. بهبوددهندهها نقش بسزايي در ارتقاي سطح کيفي محصولات دارند و ما تجربه خود را در توليد به گونهاي به کار برديم که سطح کيفي محصولاتمان بسيار چشمگير باشد.

ظفري درباره تناژ توليد اين کارخانه گفت: ظرفيت اسمي کارخانه نان دوران سبوس آويژه 100 تن در ماه است که علاوه بر آن، پروانه توليد نان لواش با حرارت غيرمستقيم و بدون دخالت دست را هم اخذ کردهايم تا در آينده نزديک در سبد خانوار قرار گيرد و از سوي ديگر به زودي به توليد انبوه نانهاي حجيم و نيمهحجيم اقدام خواهيم کرد و شايان ذکر است محصولات ما در تمام نقاط کشور توليد و عرضه ميشود.

وي درباره مهمترين وجه تمايز شرکت ناندوران سبوس آويژه اظهار کرد: يکي از مهمترين وجوه تمايز شرکت ما، خدمات پس از فروش است به اين صورت که مشتري در کمترين زمان ممکن ما را در کنار خود خواهد داشت و اين يعني مشتريان به ما اعتماد دارند و از همه مهمتر توليد نان به فراخور نياز مشتري است که براي شرکت بسيار حائز اهميت است.

مديرعامل شرکت نان دوران سبوس آويژه در پايان ابراز اميدواري کرد که بتوانند ناني توليد کنند که در جايگاه و شأن ايراني باشد.

گفتني است اين شرکت افتخار دارد از تمام نانوايان و قنادان سراسر کشور دعوت نمايد که در صورت تمايل، در دورههاي ادواري ثبت نام کنند. به همين منظور ميتوانند باشمارههاي تلفن 44020026 الي 28 سرکار خانم مهندس آين تماس بگيرند.