ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

مجلس، پیگیر اصلاح ساختار آرد و نان خواهد بود

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در تعیین بودجه سال ۱۴۰۰ نتوانستیم به اصلاح ساختار آرد و نان بپردازیم اما به این معنی نیست که پیگیر آن نخواهیم بود.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: هزینه‌های آب، برق، گاز و همچنین دستمزد و بیمه کارگران هر سال افزایش پیدا می‌کند و سالانه نانوایان با دستمزدی پایین‌تر از آنچه حقشان است، به تولید نان می‌پردازند.

وی افزود: از سوی دیگر به دلیل شرایط اقتصادی و فشار بر قشر مستضعف جامعه، نمی‌توانیم قیمت نان را افزایش دهیم چرا که عده‌ای تنها توانایی خرید نان را دارند.

حاجی دلیگانی ادامه داد: یارانه پنهان نان در حدود هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که باید موضوع ساختار یارانه آرد و نان در کشور حل و فصل شود.

این عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه از دولت جدید انتظار بازنگری در ساختار بودجه آرد و نان کشور را داریم، اظهار کرد: دولت سیزدهم باید با صبوری مشکلات نان کشور را رفع کند و پیشنهاد ما این است که هزینه یارانه نان را به حساب افراد واریز کرده و قیمت آن را آزاد اعلام کند چرا که در این صورت شاهد آن خواهیم بود که آرد‌فروشی و بی‌ثباتی از میان خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم بیت‌المال، صرف هزینه‌های خارج از چرخه تولید آرد و نان شود.

حاجی دلیگانی در پایان گفت: کارگران نانوایی در هر شرایطی پای آتش می‌ایستند اما حقوق و دستمزد واقعی خود را دریافت نمی‌کنند لذا پیگیر احقاق حقوق نانوایان خواهیم بود.