ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مدیر بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان همدان:

تأمین گندم کیفی در جهت تولید آرد مطلوب

مدیر بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان همدان گفت: خوشبختانه در سال جاری نسبت به سال گذشته 29 درصد با افزایش خرید گندم مواجه بودیم.

 

محمدرضا شیرعلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: در سال جاری حدود 411 هزار تن گندم از 33 هزار کشاورز در قالب ۸۸ هزار محموله خریداری کردیم که نسبت به دوره بلندمدت ده‌ساله، 12 درصد افزایش خرید گندم داشتیم.

وی افزود: در سال جاری، کیفیت گندم نسبت به سنوات قبل، بسیار قابل توجه بود و با توجه به جلساتی که قبل از شروع فرایند خرید با سازمان جهاد کشاورزی داشتیم، در تخصیص بذرهای مناسب و مبارزه با آفات و سن‌زدگی، عملکردی بسیار مناسب ارائه شده است. علاوه بر آن، به دلیل بارندگی مناسب و به موقع، کیفیتی مطلوب‌تر در تحویل گندم مشاهده شد.

شیرعلی‌پور درباره تأمین گندم کیفی اظهار کرد: با هماهنگی‌هایی که با اداره کل هماهنگی خدماتی بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام شد، امسال توانستیم گندم خارجی به استان جذب و از سوی دیگر گندم با کیفیت از استان خوزستان را جهت تبدیل به آرد به استان وارد نماییم و قطعاً پیگیری خواهیم کرد که واردات گندم کیفی به استان ادامه داشته باشد.

مدیر بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان همدان در پایان درباره کیفیت آرد و نان استان گفت: در حال حاضر بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های غلات، از نظر کیفی، آرد و نان استان مطلوب است. همکاری ما با سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی جهت نظارت‌ دقیق در حوزه آرد و نان ادامه خواهد داشت و در همین راستا از اهرم افزایش سهمیه برای واحدهای نانوایی که در جهت تولید نان باکیفیت اقدام می‌نمایند، استفاده می‌کنیم و چنانچه در خصوص واحد نانوایی اعتراضی باشد و متصدی خارج از ضوابط فعالیت نماید، با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی، سهمیه را کاهش داده و با متخلف برخورد می‌کنیم.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران