ارسال به دوست  نسخه چاپي 

احیای شرکت تعاونی در اتحادیه نانوایان اردبیل

رئیس اتحادیه نانوایان اردبیل بیان کرد: در شهر اردبیل، در حدود 1200 واحد نانوایی مشغول به فعالیت هستند و ما در اتحادیه نانوایان تلاش می‌کنیم که مشکلات را بررسی و رفع کنیم.

 

عزیز یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی از برگزاری دوره‌های آموزشی در استان اردبیل خبر داد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای افزایش کیفیت نان و افزایش بهداشت خبازی‌ها را در دستور کار قرار دادیم ضمن اینکه عملکرد نانینو را هم به نانوایان آموزش دادیم.

وی اضافه کرد: متأسفانه طی چند ماه گذشته، با کاهش 70 تا 80 درصدی سهمیه آرد مواجه شدیم و با پیگیری‌هایی که در دستور کار قرار دادیم، درصدد برآمدیم تا این مشکلات مرتفع شود.

رئیس اتحادیه نانوایان اردبیل درباره اقدامات انجام شده در این اتحادیه اظهار کرد: مقرر شده است که با راه‌اندازی مجدد شرکت تعاونی، به فکر مسکن نانوایان باشیم و بتوانیم در تأمین معیشت، نانوایان را حمایت کنیم. از سوی دیگر تأمین خمیرمایه، نایلون و لباس کار هم در شرکت تعاونی رونق پیدا خواهد کرد.

یوسفی با اشاره به نقش رؤسای اتحادیه‌ها در مدیریت فضای کسب و کار بیان کرد: اختیاراتی که به ما در کارگروه‌ها محول شده، اندک است و ما موظف هستیم که فضای موجود کسب و کار را مدیریت کنیم.

وی در پایان گفت: درخواستمان از دولتمردان این است که به وعده‌های خود عمل کنند. مقرر شد در ازای دریافت نکردن رول برای دستگاه‌ها، نانوایان بیمه تکمیلی شوند که تنها یک دوره انجام شد. ضمن اینکه نانوایان سنگک‌پز اردبیل، یارانه 30 درصد را دریافت نکرده‌اند که این هم خلف وعده دیگری از سوی دولتمردان است.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران