ارسال به دوست  نسخه چاپي 

آموزش‌ بر مبنای نیازسنجی و دانش مربیان

مدیر آموزشگاه اتحادیه قنادان تهران گفت: شغل قنادی مانند هر صنفی، مزایا و معایبی دارد. یکی از معایب آن، رقبای زیاد و ساعت کار طولانی است. اگر به دنبال رقابت باشیم باید محصولات با کیفیت بالا تولید شود. در این حرفه، تعطیلی معنا ندارد و حتی در روزهای تعطیل، حجم کار بیشتر خواهد شد بنابراین یک فرد علاقه‌مند به قنادی باید به تمام شرایط سخت قناد بودن آشنا باشد.

 

شهره ضیابخش در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: از مزایای این شغل می‌توان به این نکته اشاره کرد که با حفظ تولید و گسترش تنوع، می‌توان تعداد مشتریان و بازار آن را رونق بخشید. در واقع می‌توان تولیدات را طبق دستور تهیه ویژه خود قنادی در اختیار داشت مانند رسپی‌های خاصی که هر قناد برای خود دارد بنابراین جذب مشتری وفادار در این صنف، نسبتاً آسان است.

وی درباره افزایش کیفیت آموزش گفت: استفاده از تجهیزات مناسب، تنوع در آموزش و ارزیابی بازخورد نوع آموزش، بسیار کاربردی است و از سوی دیگر آموزشگاه‌ها باید به این نکته توجه داشته باشند که مربیانی با تجربه و دانش کافی در زمینه قنادی داشته باشند تا دانش را به طور کامل منتقل کنند. اگر مربی در انتقال آموزش اشتباهی کند، به همان نسبت، دانش غلط ترویج می‌شود.

مدیر آموزشگاه اتحادیه قنادان تهران ادامه داد: استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات به‌روز هم در این مسیر، بسیار کاربردی است اما در کنار آن باید پس از اتمام دوره، ارزیابی و نظارت بر روند آموزش داشته باشیم.

به گفته وی، آموزش‌های متناسب با بازار کار، بسیار کاربردی است و باید بازارسنجی و نیازسنجی در دستور کار قرار بگیرد.

ضیابخش در پایان گفت: آموزش پرسنل هم به دنبال آموزش کارگران ماهر، می‌تواند در بهبود کیفیت خدمات تأثیرگذار باشد.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران