ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کميسيون اقتصادي مجلس:

مجلس با اصلاح بودجه آرد و نان موافقت نکرد

عضو کميسيون اقتصادي مجلس گفت: براي گندم و برخي کالاهاي اساسي در بودجه 1400 تغييري وجود نخواهد داشت.

 

 

غلامرضا مرحبا در گفتوگو با خبرنگار نگاه هستي بيان کرد: يارانه و ارز براي کالاهاي اساسي گندم، آرد و نان، قطع نخواهد شد و ما به هيچ عنوان اجازه نخواهيم داد که با نان مردم بازي شود.

وي افزود: موضوع مورد اشاره، اين است که نان بيکيفيت به دست مردم ميرسد و نانوايان هم از بيکيفيتي و نوسان کيفيت آرد گلهمند هستند.

اين نماينده مجلس با بيان اينکه به تازگي شاهد مشکلاتي در کيفيت آرد هستيم، تصريح کرد: نانوايان به تازگي از کيفيت آرد گلهمند هستند و اين در حالي است که در روزهاي شلوغ تابستان و ايام نوروز، ما با بيکيفيتي آرد مواجه نبوديم البته بايد توجه داشته باشيم که کيفيت آرد کارخانهها، با يکديگر متفاوت است.

به گفته وي، يکي از دلايل بيکيفيتي نان، دادن مجوز به افرادي است که هيچگونه صلاحيتي به عنوان نانوا ندارند و از تخصص لازم برخوردار نيستند.

عضو کميسيون اقتصادي مجلس، يکي ديگر از مشکلات را فروش آرد خارج از شبکه دانست و اظهار کرد: متأسفانه ديده شده که نانوايان يارانهايپز، آرد را با قيمت بالاتر ميفروشند و تعداد پخت آنها پايين ميآيد و ايجاد صف ميکند.

مرحبا در پايان گفت: بودجه آرد و نان نسبت به سالهاي گذشته هيچ تغييري نکرد و همچنان مجبور هستيم نان با کيفيت پايينتر خريداري کنيم و مردم از اين وضعيت ناراضي هستند.