ارسال به دوست  نسخه چاپي 

تاريخچه نان تست

نان تست از کجا آمده است؟ چه کسي آن را اختراع کرده است؟ چرا نان تست اختراع شد؟ اين‌ها سوالاتي است که در ادامه به صورت جامع به آن‌ها پاسخ داده خواهد شد. درواقع اين مقاله به شما کمک خواهد کرد تا سريع‌تر از آنچه فکر مي‌کنيد، به جواب اين‌گونه سوالات برسيد.

 

به گزارش نگاه هستي و به نقل از TOASTthe ، حدود 6000 سال پيش، ناني که ما امروزه آن را ميشناسيم در کشور مصر ابداع و توليد شد. سه هزار سال بعد کورههاي سربسته نيز در اين کشور اختراع شد. نانهاي ورآمده در اين کورهها حرارت و گرما ديده و حجيم ميشدند و در نهايت خيلي سبکتر و بزرگتر از نانهاي تخت عادي ميشدند.

 

مصريان متوجه شده بودند که اگر اجازه دهند نان در معرض آب و هواي گرم مصر بماند، حجيم ميشود و هنگام پخت، شکل شکسته خود را حفظ ميکند. تنها مشکل مصريان در آن زمان، آن بود که در هواي کويري مصر، نانها به سرعت سفت ميشدند. به خاطر همين سختي و سفتي که در نان ايجاد ميشد، غذا خوردن براي افراد به يک چالش تبديل شده بود که اين چالش، الهامبخش توليد نان تست شد. آنها به اين نتيجه دست يافتند که تنها راه حفظ و نگهداري نان در آن شرايط، تست کردن آن است. در پروسه تست کردن نان، افزودن طعم خاص به نان مد نظر نبود بلکه مهمترين موضوع در توليد آن، نگهداري نان بود که با برشته کردن دو طرفه نان، نانها مقاومت بيشتري پيدا ميکردند (اينگونه بود که نان تست فرانسوي فعلي به وجود آمد).

در کل، عمل تست کردن نان در زمان امپراتوري روم کاملا شکل گرفت و به يک غذاي فرعي رايج و همچنين يک صبحانه خوشطعم تبديل شد و قبل از آن، چندان رايج نبود. روميها ايده نان تست را در سراسر اروپا و حتي انگلستان گسترش دادند و بعد از آن استعمارگران اين ايده را به آمريکا نيز وارد کردند.

در ابتدا جهت تست کردن نان، آن را روي آتش يا سنگ داغ قرار ميدادند تا اينکه در سال 1893، اولين دستگاه برقي جهت تست کردن نان اختراع شد.

نان تست امروزه به يک غذاي روزمره تبديل شده با اين حال هنوز جايگاه خاص خود را در ميان نانها حفظ کرده است. اين محصول تاثير زيادي در توسعه توليد کره بادام زميني، مربا و کره عادي داشته و دارد زيرا خوردن اين محصولات تنها با نان تست طعمي خاص و دلچسب ايجاد ميکند.