ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران:

تلاش برای اصلاح نرخ نان از سوی اداره کل غله تهران/ یکسان‌سازی سامانه فروش آرد یارانه‌ای و صنف و صنعت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران گفت: امسال با توجه به شرایط خاصی که وجود داشت، خرید گندم را از طریق 11 مرکز انجام دادیم و تقریباً 90 هزار تن گندم خریداری شده و نزدیک 5 هزار تن خرید توافقی نیز از سوی کارخانه‌ها صورت گرفته است.

 

عباس ارشدی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: تقریباً 50 درصد وجه به گندم‌کاران پرداخت شده و  امیدواریم مابقی آن نیز در کمترین زمان ممکن پرداخت شود و همچنین با توجه به اقداماتی که در سال جاری انجام دادیم، به دنبال آن هستیم که کارخانه‌های آردسازی از نظر کیفی ارتقا پیدا کنند.

وی در ادامه از برگزاری نشست‌ها برای مسئولین کنترل کیفی خبر داد و گفت: درصدد هستیم از اهرم‌های تشویقی برای مسئولین کنترل کیفی بهره بگیریم و ان‌شاءا... سطح کیفی آرد کارخانه‌های استان تهران را افزایش دهیم. گندم خریداری شده در استان تهران، پاسخگوی تمام نیاز این استان نیست لذا باید گندم را از سایر استان‌ها تأمین نماییم و در تلاش هستیم تا گندم با سطح کیفی مرغوب وارد کنیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران ادامه داد: پس از تأمین گندم باکیفیت، هدفمند کردن آرد خبازی و صنف و صنعت را در دستور کار قرار دادیم و با توجه به سرانه ماهانه مصرف آرد تهران که 5/5 کیلوگرم است، سعی داریم آرد صنف و صنعت را هدفمند و شبکه توزیع را ساماندهی کنیم.

ارشدی در ادامه درباره ارتقای سیستم نظارتی گفت: بازرسی از واحدهای خبازی با محوریت سازمان صمت، اصناف و استانداری تهران در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به بررسی میدانی و اقدامات کارشناسانه، دریافتیم که یکی از دلایل بی‌کیفیتی نان، عدم تغییر نرخ نان است که این موضوع بر حمل آرد هم تأثیرگذار است به همین دلیل، هم سال گذشته و هم سال جدید، از استانداری پیگیر متعادل کردن قیمت نان و تعیین نرخ جدید بودیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران در پایان گفت: از آن‌جا که عدم تعیین نرخ، موجبات تخلف را ایجاد می‌کند، ما درصدد جلوگیری از این اتفاقات هستیم و یکسان‌سازی سامانه فروش آرد یارانه‌ای و سایر مصارف را در دست اجرا داریم تا توزیع آرد با مشکل مواجه نشود.