ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

سیاست‌های اشتباه، نانوایان را به سمت تخلف سوق داد

چندماه پیش بود که گزارش‌هایی مبنی بر تولید و فروش نان خشک به دامداری‌ها از صدا و سیما و سایر رسانه‌ها منتشر شد که با واکنش‌های بسیاری همراه بود. محبی نجم‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی درباره این موضوع گفت: چندین بار مصاحبه کرده و گفته‌ام که نانوا آرد را با هزینه اندک تحویل می‌گیرد و اگر مسیری برای تخلف باشد، با سود بسیار زیادی کیسه‌های آرد را به فروش خواهد رساند.

 

 

وی افزود: متاسفانه شاهد بی‌تدبیری مطلق هستیم چرا که در این سال‌ها حقوق نانوا آن‌طور که باید محقق نشد و در نهایت شاهد رخ دادن چنین اتفاقاتی بودیم.

این نماینده مجلس با انتقاد از اینکه در تعیین نرخ نان سال‌ها کوتاهی شد، اظهار کرد: اگر برنامه‌ریزی به گونه‌ای در دستور کار قرار می‌گرفت که نانوایان بتوانند افزایش نرخ داشته باشند و سود آنان نیز لحاظ می‌شد، امروز شاهد این اتفاق ناگوار نبودیم که واحد تولید نان خشک، برای فروش به دامدار به تولید نان بپردازد.

محبی نجم‌آبادی ادامه داد: مردم نان را با قیمت گران می‌خرند؛ در واقع شرایطی ایجاد شده که نانوایان چند ساعت بیشتر پخت نمی‌کنند و صف‌های طولانی تشکیل می‌شود و مردم هم به ناچار از مغازه‌ها با قیمت‌های چندبرابری نان تهیه می‌کنند پس این بار هم مردم ضرر کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر سیاست‌ها به طور صحیح در این حوزه اتفاق می‌افتاد و هزینه‌های نانوایی با قیمت نان در هر شهرستانی متناسب بود، با افزایش کیفیت نان، تخلف کمرنگ می‌شد اما متاسفانه در کشور شاهد این موضوع نیستیم.