ارسال به دوست  نسخه چاپي 

صدقی، رئیس اتحادیه نانوایان و قنادان پردیس:

اعلام نرخ جدید، به زودی در پردیس/ مشکلات حمل برطرف شد

170 واحد صنفی شامل 9 مجتمع نان، 25 واحد سنگک، 81 واحد بربری، 22 واحد تافتون و 33 واحد لواش در شهرستان پردیس فعالیت دارند.

 

ابراهیم صدقی، رئیس اتحادیه نانوایان و قنادان شهرستان پردیس و عضو اجلاس اتاق اصناف کشور با ذکر مطلب فوق اظهار کرد: در رستههای قنادی72 واحد، تولید بستنی 1 واحد، سوهانپزی 1 واحد، فراوری قهوه 1 واحد، تولید انواع رشته 1 واحد، لوازم قنادی 2 واحد، آسیاب انواع آجیل و خشکبار 1 واحد، تولید خوراک دام 2 واحد، کافه قنادی 2 واحد، کیکپزی 8 واحد، قنادی و شیرینیپزی 23 واحد، خردهفروشی انواع شیرینی 5 واحد، تولید نانهای حجیم، نیمهحجیم و فانتزی 11 واحد و خردهفروشی آجیل و خشکبار 14 واحد، جمعاً 242 واحد در شهرستان پردیس فعال هستند.

وی در خصوص وضعیت کیفی نان در پردیس گفت: میتوان گفت در صورت تحویل آرد مطلوب و باکیفیت به واحدهای نانوایی، نان از کیفیتی قابل قبولی برخوردار است که این موضوع در نیمه دوم سال به دلیل استراحت گندم در سیلو و خنکی هوا، نسبت به نیمه اول سال که گندم پس از برداشت مستقیما روانه واحدهای آسیابانی میشود و پس از تبدیل به آرد، به واحدهای نانوایی تحویل میگردد، شرایطی بهتر دارد.

صدقی ادامه داد: آرد شهرستان پردیس از ۶ کارخانه تولید آرد شامل شرکت مروارید آرد دماوند، وزیری، آسیاب قرمز، گندم طلایی، تهران باختر و اطلس تخصیص داده شده است که تقریبا از کیفیت یکسانی برخوردار هستند و شرکتهای مذکور تعاملی بسیار خوب و شایسته با اتحادیه نانوایان پردیس داشته و در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا در جهت رفع آن اقدام نمودهاند و جا دارد تشکر و قدردانی ویژه از مسئولین و پرسنل این واحدها داشته باشیم که همواره با انبوه مشکلات خود، یاریرسان ما بودهاند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف شهرستان پردیس در خصوص نحوه نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی گفت: بازرسان اتحادیه، اتاق اصناف و اداره صمت شهرستان، نظارت بر واحدهای صنفی نانوایی را عهدهدار هستند که در گشتهای مستمر روزانه و همچنین گشتهای مشترک که نمایندگان ادارات بهداشت، فرمانداری و تعزیرات نیز حضور دارند، از واحدهای مستقر در سطح شهرستان در دو شیفت صبح و عصر بازرسی میشود و همکاران بنده با رعایت تمامی موارد صنفی، بهداشتی و انتظامی، همکاری لازم را با این عزیزان دارند.

وی از اعلام نرخ جدید نان در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: چالش موجود در حال حاضر، عدم اعلام رسمی و واقعی نرخ نان در شهرستان است که مشکلات فراوانی برای همکاران و مردم ایجاد نموده اما با پیگیریهای صورت گرفته و مساعدت مسئولین بالادست، به زودی اعلام میگردد. از دیگر مشکلات اصلی نیز میتوان به حمل آرد واحدهای یارانهای نوع ۱ اشاره کرد که به عهده شرکت حملونقل خلیج فارس است و با پیگیری اتحادیه و تعامل فیمابین، تقریبا برطرف گردیده و حمل آرد خریداری شده واحدهای نانوایی در مدت زمان کمتری انجام میگیرد و از تمامی مسئولین و پرسنل شرکت مذکور تقدیر و تشکر مینماییم که الحق نگاهی ویژه به شهرستان پردیس دارند.

صدقی ادامه داد: واحدهای نانوایی در سراسر کشور با مشکلات بسیاری روبهرو هستند و این شهرستان نیز از این قاعده مستثنی نیست اما تلاش میکنیم از انبوه مشکلات بکاهیم و شرایطی ایدهآل‌‌تر برای همکاران ایجاد نماییم و خدماتی شایستهتر برای این عزیزان داشته باشیم.

وی در خصوص مشکلات واحدهای قنادی و رستههای دیگر خاطرنشان کرد: کمبود و گرانی مواد اولیه، افزایش دستمزد و دیگر هزینههای تولید باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات گردیده و از سوی دیگر محدودیتها و تعطیلات پیدرپی و طولانیمدت به دلیل شیوع بیماری کرونا و مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با این بیماری و عدم تحقق بستههای حمایتی اصناف، خسارات فراوانی برای این عزیزان در پی داشته و با توجه به پایین آمدن قدرت خرید مردم، کسب و کار واحدهای مذکور، رونق چندانی نداشته که در بیشتر مواقع باعث تعطیلی و جمعآوری فعالیت کسبی گردیده است. امیدواریم که با سیاستهای کلی مسئولین  محترم کشور، شرایط اقتصادی اصناف خصوصا واحدهای تحت پوشش این اتحادیه، رو به بهبودی رفته و پررونق گردد.