ارسال به دوست  نسخه چاپي 

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق در گفت‌وگوی اختصاصی:

تولید‌کنندگان آرد از طریق اتاق‌های مشترک به بازار عراق ورود کنند

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: موضوع رایزن‌های اقتصادی، از مباحثی است که امیدواریم با تمهیدات آقای امیرعبداللهیان، به آن پرداخته شود چرا‌که از نقاط قوت در توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

 

آلاسحاق در گفتوگوی اختصاصی با خبرنگار نگاه هستی تصریح کرد: با توجه به آنکه عراق، کشور همسایه ایران است، میتوانیم سالانه میزان قابل توجهی واردات و صادرات به این کشور انجام دهیم بنابراین با ایجاد زیرساختها، رایزنهای اقتصادی میتوانند نقش بسزایی در تقویت تعامل فیمابین داشته باشند.

وی با اشاره به بازار عراق اظهار کرد: تولیدکنندگان ایرانی میتوانند از طریق رایزنهای اقتصادی در کشور عراق، زمینه را برای جذب و آمادهسازی بازار، فراهم کنند.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به ایام اربعین بیان کرد: در سال جاری علیرغم کاهش تولید گندم، کشور آمادگی دارد تا آرد مورد نیاز زائران اباعبدا... الحسین را تامین کند که البته به درخواست کشور عراق بستگی دارد. ایران هر ساله در تامین آرد و نان زائران اربعین نقش بسزایی داشته و در سال جاری هم علیرغم همه مشکلاتی که در کشور برای تامین گندم و آرد وجود دارد، تا حد امکان از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.