ارسال به دوست  نسخه چاپي 

ماکارونی و حقایق آن

به گزارش نگاه هستی به نقل از foodnavigator، مردم حداقل از 5000 سال قبل از میلاد ماکارونی می خورند، اما تازه در سال 1995، 40 تولید کننده ماکارونی از سراسر جهان گرد هم آمدند تا اولین کنگره جهانی پاستا را برگزار کنند. از آن زمان، جهان برای ادای احترام به یکی از لذیذترین و کاربردی ترین غذاهای شناخته شده برای بشر در ماه اکتبر متحد شده است.

 

اکثریت بر این باورند که سرآشپزی به نام بویاردی ماکارونی را اختراع کرده فقط به خاطر اینکه شرکت تولید ماکارونی را ۸۰ سال پیش تاسیس کرد،اما اینگونه نیست و قدمت ماکارونی به قبل از میلاد بر میگردد.

پاستاهای خشک در قرن 14 و 15،عمدتا به علت نگهداری آسان آن محبوبیت زیادی پیدا کردند . این به مردم این امکان را می داد که هنگام سفر های طولانی ماکارونی را همراه خود ببرند.

مجارستان در سال 1859 یک کارخانه ماکارونی داشت و شرکت Buitoni در مرکز ایتالیا هشت سال بعد شروع به تولید ماکارونی کرد. این روند در سال 1884 به جمهوری چک امروزی منتقل شد.

محبوبیت ماکارونی در اواخر قرن نوزدهم در ایالات متحده شکوفا شد، زمانی که گروه بزرگی از مهاجران ایتالیایی ،عمدتاً از ناپل، به آمریکا نقل مکان کردند.