ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در گفت‌وگوی اختصاصی مطرح کرد:

مطالعات اثربخشی غنی‌سازی آرد با ویتامین D در حال انجام است

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: همان‌طور که مستحضر هستید، برنامه غنی‌سازی آرد از سال ۱۳۸۶ همزمان در تمامی نانوایی‌های کشور شروع شد و انواع نان‌های سنتی با آهن و اسید فولیک، غنی شدند.

 

 

  دکتر زهرا عبداللهی در گفتوگوی اختصاصی با نگاه هستی با تاکید بر ضرورت غنیسازی آرد با ویتامینD  تصریح کرد: از آنجا که امروزه کمبود ویتامین D در جامعه شایع است، وزارت بهداشت، غنیسازی آرد با این ویتامین را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در همین راستا پس از مطالعات انجام شده و با همکاری سازمان غذا و دارو، در یکی از استانهای کشور به صورت پایلوت علاوه بر غنیسازی با آهن و اسید فولیک، آرد با ویتامین D هم غنیسازی میشود و در همین راستا پرمیکسها هم تولید شده است و پس از مطالعات و ارزشیابی میزان اثربخشی، به صورت برنامهای کامل در کل کشور اجرا خواهد شد.

عبداللهی در بخش دیگری از گفتههای خویش با اشاره به ضرورت تولید نانهای سبوسدار در کشور گفت: یکی از مهمترین برنامههای ما، اصلاح و تدوین برنامه غذایی جامعه است و در این راستا در کنار کاهش مصرف نمک، چربی و شکر، استفاده از نان سبوسدار را هم توصیه میکنیم.

وی افزود: توصیه ما به مردم، این است که حتماً از نان سبوسدار استفاده کنند چرا که محتوای فیبری آن برای بدن لازم است.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مصرف نانهای سفید، یکی از دلایل ابتلا به دیابت، مشکلات فشار خون و افزایش وزن است، اظهار کرد: باید فرهنگسازی در زمینه مصرف انواع نان انجام شود چراکه مصرف نان سفید، یکی از دلایل بالا رفتن آمار بیماریهای غیرواگیر در جامعه است.