ارسال به دوست  نسخه چاپي 

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران:

کاهش متراژ نانوایی، بر کیفیت نان تاثیر مستقیم دارد

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران گفت: سهمیه آرد واحدهای نانوایی در سامانه، به نسبت سرانه تولید نان تعیین شده اما ممکن است در برخی مناطق به دلیل افزایش مصرف نان، نانوایان با کمبود آرد مواجه شوند که اداره کل غله پس از بررسی‌های لازم، به این موضوع رسیدگی خواهد کرد البته سهمیه آرد واحدهای متخلف تغییری نخواهد یافت و ما قاطعانه با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

 

بیژن نوروزمقدم در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی با اشاره به نرخ نان بیان کرد: طبق مصوبات، نانوایان ملزم به رعایت نرخ تعیین‌شده هستند اما رایزنی‌هایی برای نرخ سال ۱۴۰۱ شده است. البته در این میان صحبت‌هایی هم از کارت نان شده که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی درباره پرداخت مالیات واحدهای نانوایی اظهار کرد: مسئولین سازمان امور مالیاتی، علی‌رغم آشنایی با شرایط تولید نان در کشور، میزان مالیات یک واحد نانوایی را ۷ میلیون تومان محاسبه کرده‌اند! در حالی که اگر محاسبات به درستی صورت گیرد، درخواهند یافت که 7 میلیون تومان مالیات برای یک نانوایی، صحیح نیست. این موضوع، نانوایان را دچار مشکل کرده و انتظار می‌رود مسئولین در این باره دقت نظر داشته باشند.

نوروزمقدم در پایان گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که به بررسی نیاز دارد، کاهش متراژ واحدهای نانوایی است که به ضرر نانوایان تمام خواهد شد چرا که کاهش متراژ بر بهداشت واحد نانوایی و کیفیت نان، اثر مستقیم دارد.