ارسال به دوست  نسخه چاپي 

آیا نان پیتا، وگان است؟

نان پیتا معمولاً در بسیاری از غذاهای خاورمیانه و مدیترانه استفاده می‌شود و اغلب به عنوان پایه‌ای برای وعده‌های غذایی است. دستور اصلی نان پیتا شامل چهار ماده آرد، آب، مخمر و نمک است که نان پیتا را وگان می‌کند. با این حال، برخی از پیتاها در فروشگاه‌ها ممکن است حاوی مواد اضافی باشد که یک گیاه‌خوار باید از خوردن آن‌ها اجتناب کند.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از Treehuger، از آن‌جایی که دو ماده اصلی در دستور پخت نان پیتا سنتی، آرد و مخمر هستند، این نان برای گیاهخواران مناسب است. نمک یا سیر هم ممکن است برای طعم و مزه نان به آن اضافه شود.

 

چه زمانی نان پیتا وگان نیست؟

 

در حالی که بیشتر نان‌های پیتا گیاهی‌اند، برخی از پیتاها هم حاوی شیر، تخممرغ یا عسل هستند که جایگزینهایی برای دستور پخت سنتی پیتا محسوب می‌شود و باید هنگام خرید به برچسب محصول دقت کنید یا هنگام سفارش در رستوران، از مسئول سرو غذا در خصوص نان مصرفی خود بپرسید.

بسیاری از لقمه‌هایی که با نان پیتا تهیه می‌شود و در سراسر دنیا به فروش می‌رسد، حاوی سس یا پنیر در بافت خود هستند که در این صورت هم نان پیتای شما وگان نخواهد بود. بسیاری از محبوب‌ترین برندهای نان پیتا، گواهی وگان بودن و لیست مواد تشکیل‌دهنده را واضح و دقیق روی بسته‌بندی محصولاتشان قید می‌کنند.

 

آیا وگان‌ها می‌توانند چیپس پیتا بخورند؟

 

اگر چیپس پیتا با مخمر، آرد، آب و نمک تهیه شده باشد و از روغن گیاهی برای سرخ کردن آن‌ها استفاده شود، مصرف آن برای وگان‌ها بلامانع است.