ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

آزادسازی، راهکار رفع مشکل نان در کشور

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: دولت باید عدد یارانه را مستقیماً به حساب یارانه‌ای مردم واریز کند چرا که با این روش، ضمن افزایش کیفیت نان، قدرت خرید مردم هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با نگاه هستی گفت: طرحی که اکنون مطرح شده، هرچند بسیار بهتر از شرایط قبل است اما نواقصی دارد از جمله شرایط متفاوت در مناطقی که گندم در آن کشت می‌شود و بسیاری نکات دیگر که باید به آن توجه کرد.

وی افزود: پیشنهادم این است که تمام پول به حساب مردم واریز شود و قیمت آرد، آزاد شود تا با آزادپزی، افزایش کیفیت نان رقم بخورد.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به وضعیت نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم اظهار کرد: وقتی یارانه در اختیار مردم قرار گیرد، به تدریج تعادل در بازار ایجاد خواهد شد و باید به بازار فرصت داد.

این نماینده مجلس در پایان گفت: طرح‌های مختلف دولت مانند طرح فروش کیلویی، بر کیفیت نان اثرگذار است. ما چاره‌ای نداریم جز اینکه مثل باقی کالاها، حق انتخاب به مردم بدهیم و نباید فراموش کنیم نانوایی شغلی دشوار است که اگر نان آزاد شود، شرایط اقتصادی نانوایان بهتر خواهد شد، کارگران نانوایی بیشتر خواهند شد و وضعیت تولید نان در کشور، بهبود خواهد یافت.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران