ارسال به دوست  نسخه چاپي 

آرد‌های مختلط به ثبات محصول و راحتی کار کمک می‌کند

مخلوط‌های آرد آماده، مخلوط‌های خشک از پیش تهیه شده حاوی ترکیبات آرد، مواد مغذی، نشاسته، طعم‌دهنده‌ها و سایر مواد اولیه کاربردی هستند. علاوه بر این، آن‌ها اغلب حاوی موادی هستند که به کاهش کالری دریافتی کمک می‌کند و مواد مغذی اضافی مانند چربی‌های ضروری، ویتامین‌ها و کربوهیدرات‌ها را نیز به همراه دارند.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از Worldbakers ، مخلوطهای آماده به دلیل مزایای متعدد از جمله به حداقل رساندن زمان آمادهسازی، ایجاد طعم و بافت مطلوب و افزایش ماندگاری محصولات نهایی، به طور گسترده در صنعت نانوایی و شیرینیپزی استفاده میشود.

در حال حاضر، بخش نانوایی پتانسیل رشد بالایی دارد و پیشبینی میشود جایگاهی برجسته در صنعت فراوری مواد غذایی به دست آورد. این رشد به دلیل افزایش تقاضا برای محصولات نانوایی در پی سبک زندگی پرمشغله مصرفکنندگان و تمایل آنها به غذاهای آماده و راحت و با ارزش غذایی بالا است. تقاضایی فزاینده نیز برای محصولات نانوایی با چربی ترانس کم و بدون گلوتن در میان مصرفکنندگان آگاه به سلامت وجود دارد. مخلوط آرد آماده برای تولید فراوردههای نانوایی با کیفیت بالا استفاده میشود. 

تقاضا برای محصولات گیاهی، بدون گلوتن، کتو و با برچسب تغذیهای سالم در حال افزایش است. این یعنی بازار به سمت جایگزینهای مناسبتر برای آرد گندم سنتی در حال حرکت است. آرد آجیل، تطبیقپذیری عملکردی مناسبی را از خود نشان میدهد و میتواند عطر و طعمی جالب را به محصول اضافه کند. این محصولات همچنین در بین مصرفکنندگان به خوبی پذیرفته شدهاند و انتظار میرود بازار جهانی آرد بادام تا سال  2029، 7/2 میلیارد دلار درآمد ایجاد کند. 

 

ایجاد عطر و طعم با آرد آجیل

کمپانی Ofi، طیفی وسیع از آردهای آجیل و پودرهای پروتئین آجیل را تولید کرده است که عملکردهایی منحصر به فرد را در ایجاد محصولات نانوایی طبیعی و مغذی ارائه میکنند. 

به گفته این شرکت، مجموعه آنها، برای هر سلیقهای از بادام، بادام هندی، گردو، فندق، ماکادمیا و پسته، آرد تولید میکند. آرد آجیل میتواند بدون ایجاد تغییر در طعم، بافت یا حس آن در دهان، فواید بسیاری را به محصولات اضافه کند و منبعی از اسیدهای چرب غیراشباع، مواد معدنی، پروتئین و فیبر و همچنین جایگزینی کمکربوهیدرات، بدون اصلاحات ژنتیکی و بدون گلوتن باشد. با این حال برای فرمولاسیون محصولات نانوایی، آرد هر آجیلی، طعم و عملکرد منحصر به فرد خود را همراه دارد.

به عنوان مثال، آرد بادام طعمی ساده و ملایم دارد که مانع نمود طعمهای دیگر مواد اولیه نمیشود و آن را به گزینهای عالی برای محصولات با طعم خنثی مانند پنکیک تبدیل میکند.

برای دادن طعمهای آجیلیتر به محصولات نانوایی، آرد بادام هندی و گردو برای شیرینیهای بدون گلوتن، گزینهای عالی هستند، در حالی که آرد پسته یا فندق برای تهیه کیکها و دسرهایی که طعم آجیلی دارند، مناسب است.

 

پروتئین

تحقیقات نشان میدهد که با افزایش 38 درصدی فروش در دو سال گذشته، مصرفکنندگان بیشتر از هر زمان دیگری، به محصولات گیاهی علاقهمند هستند. در همین راستا تیم نوآوری Ofi آرد آجیل را به سطح بالاتری توسعه داد.

آردهای آجیل سنتی از پروتئین بیشتری نسبت به آرد گندم برخوردارند. ما میتوانیم ضمن حفظ مواد معدنی، پروتئین و فیبر، چربی و کالری آردهای آجیل را کاهش دهیم. این موضوع به تولید انواع پودرهای پروتئین آجیل منجر شد که میتواند به نانوایان کمک کند محتوای چربی آرد را کاهش دهند، محصولات نانوایی را غنیسازی و در نهایت محصول سالمتری تولید کنند.

با نگاهی دقیقتر به پروتئینهای این کمپانی، پروتئین بادام حاوی 35 تا 41 گرم پروتئین در 100 گرم محصول و پودر پروتئین بادام زمینی حاوی 25 تا 30 گرم پروتئین است. این میزان در مقایسه با میانگین پروتئین آرد گندم که 10 گرم به ازای هر 100 گرم است، افزایشی قابل توجه دارد. علاوه بر این، هر پودر پروتئین آجیل، مزایای منحصر به فردی در فرمولاسیون ارائه میکند. پودر پروتئین بادام باعث حفظ رطوبت میشود و از بافت خشک و چسبناکی که اغلب محصولات نانوایی بدون گندم دارند، جلوگیری میکند.

طعم این پودر همچنین خنثی است و به هیچ ماده افزودنی طعمدهنده نیاز ندارد و به داشتن برچسب تغذیهای سالم نیز کمک میکند. به عنوان نمونه دیگر، پودر پروتئین بادام زمینی، آسیابی فوقالعاده ریز دارد که بافتی نرم به محصول میبخشد و برای تهیه بیسکویت و کوکیها مناسب است.

مزیت اصلی آرد آجیلها این است که میتوان از آنها در ترکیب با یکدیگر یا با آردهای دیگر استفاده کرد تا بر اساس طعم مورد نظر و ارزش غذایی، ترکیب متناسب حاصل شود.

به عنوان مثال، ترکیب آرد گندم با آرد یا پودر پروتئین آجیل، فرمولاسیونی با پروتئین بالاتر در محصولاتی مانند خمیر نان و پیتزا ایجاد میکند و خاصیت ارتجاعی محصول را هم تحت تاثیر قرار نمیدهد.

آجیل و پودرهای پروتئینی آجیل به علت شاخص گلیسمی پایین، محتوای مواد مغذی جذاب و کتو بودن، به برندها این امکان را میدهند که در طیفی وسیع، محصول تولید کنند.