ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نانوایی‌ها می‌توانند با اتوماسیون بخش بسته‌بندی‌، در نیروی کار صرفه‌جویی کنند

کارخانه‌های نانوایی‌، با تقاضای رو به رشد محصولات مواجه شده‌اند زیرا با برداشته شدن محدودیت‌های همه‌گیری کرونا، مشتریان دوباره به رستوران‌ها بازمی‌گردند. این اتفاق برای نانوایان عالی است اما اگر نتوانند کالاهای خود را به درستی بسته‌بندی و بین بخش‌های خدمات غذایی توزیع کنند، مهم نیست که چقدر تقاضا برای محصولاتشان بالا است.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از Baking business، نانواییها محصولاتی متنوع با بافت، شکل و فرمولاسیون متمایز ارائه میکنند که بر نحوه بستهبندی تأثیر میگذارد. در عین حال، چالشهای موجود در این صنعت مانند کمبود گسترده نیروی کار، عواملی مانند بستهبندی محصولات و توزیع آنها برای مشتریان را دشوارتر کرده است. خوشبختانه، بستهبندی امروزه میتواند عمدتاً یا حتی کاملاً خودکار انجام شود و در آینده صنعت نانوایی ملزم خواهد بود سیستمهای خود را خودکار کرده و در عین حال با توجه به نیازهای به خصوص محصولات خود، سیستمها را شخصیسازی نماید.

نانوایان میتوانند با خودکار کردن بخش بستهبندی محصولات خود، بسیاری از مشکلات کنونیشان را کاهش دهند و در عین حال اطمینان حاصل کنند که محصولشان باکیفیت است.

چیزی که افراد خارج از صنعت از شنیدن آن لذت میبرند، این است که رباتها بیمار نمیشوند و در بحرانهایی مانند همهگیری کرونا، جایی برای نگرانی باقی نمیماند. با انواع سیستمهایی که تولید میشود، دیگر حتی به افرادی که سیستمها را راه‌‌اندازی میکنند نیاز ندارید و تقریباً اتوماسیون 100 درصد را در اختیار خواهید داشت.

بسیاری از نانواییها با حجم تولید بالا، سیستمهای بستهبندی خود را خودکار کردهاند اما نانواییهای کوچکتر هم میتوانند از اتوماسیون بهرهمند شوند. نانواییهای تجاری بزرگتر، تقریباً تا 80 درصد خودکار هستند اما بعضی از نانواییهای متوسط ​​و کوچکتر هنوز با نیروی کار انسانی سروکار دارند.

اگر به هزینههایی که بابت محافظت نیروی کار در برابر کرونا، مزایا و بیمه میپردازید، نگاه کنید، متوجه خواهید شد که اتوماسیون تا چه حد به صرفه است. بیشترین کاری که نیروی کار در فرایند تولید انجام میدهد، کنترل کیفیت در طول فرایند است بنابراین یکی از بهترین راهها برای به حداکثر رساندن صرفهجویی در نیروی کار، استفاده از سیستمهای vision برای بازرسیهای کیفی است و سپس سیستمهای شما به طور کاملا اتومات و دقیق، محصولات را در خطوط برشزنی و سپس در خطوط بستهبندی قرار میدهند.

علاوه بر این، سیستمهای vision یا همان بینایی، کارآمدتر از انسان هستند. با استفاده از سیستمهای vision، نانواییها میتوانند پایداری در تولید محصول را افزایش داده و ضایعات را کاهش دهند. فناوری vision برای انجام محاسباتی که عملاً با روشهای دستی غیرممکن است، بهطور مداوم و قابل اطمینان استفاده میشود. سیستمهای کنترل vision اندازهگیریهایی را برای سایز، شکل، حجم، رنگ، تعداد اقلام، الگوها و بسیاری از پارامترهای بصری دیگر فراهم میکنند. سیستمها، متفاوت با ذهنیت و عملکرد انسان عمل میکنند و تقریباً هر ویژگی قابل مشاهده یا حرارتی را میتوان به طور عینی با استفاده از یک سیستم واحد اندازهگیری کرد. از دادههای جمعآوریشده از طریق سیستمها، میتوان برای بهبود فرایند تولید استفاده کرد و برای حل مشکلات در خطوط، اقدام نمود.

در حالی که بستهبندی خودکار مواد غذایی به نانوایان کمک میکند در زمان صرفهجویی کرده و کارایی را به حداکثر برسانند، مشکلاتی را نیز به همراه دارد که باید در نظر بگیرند زیرا ایجاد تغییرات اساسی در بستهبندی، اتوماسیون را دشوار میکند و در حالی که یک سیستم خودکارتر به نیروی کار کمتری نیاز دارد، اغلب به نیروی کار ماهرتر نیاز دارد و باید دید عرضهکنندگان تجهیزات بستهبندی مختلف، چه پیشنهادها، تجهیزات و گزینههای آموزشی ارائه میکنند که میتواند به اپراتورها کمک کند مهارتهای مناسب برای کار و نگهداری تجهیزات را داشته باشند. این مشاغل با نیاز به مهارت بالاتر، اغلب برای کارگران رضایتبخشتر هستند و میتوانند خطر آسیب را کاهش دهند.

اتوماسیون به نانواییها اجازه میدهد تا نیروی کار ماهر و با تجربه خود را برای وظایف مهمتر به کار گیرد و از آسیبهای ناشی از انجام حرکات تکراری با دستگاههای بستهبندی جلوگیری شود.