ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مدیرعامل کارخانه آرد شفق:

دغدغه آسیابانان، تأمین نان باکیفیت در جامعه است

مدیرعامل کارخانه آرد شفق گفت: کارخانه آرد شفق در سال 1373 افتتاح شده است، ماشین‌آلات اصلی والس و الک آن از شرکت گلفتو ایتالیا بوده و ظرفیت آن روزانه 120 تن است و از بدو راه‌اندازی تا به امروز، انواع آردهای خبازی را تولید و عرضه می‌کند.

 

 

کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: در حال حاضر پروژه جدید ما، توسعه کارخانه‌ای با ظرفیت 500 تن در روز برای تولید آرد صنف و صنعت است و تجهیزات کارخانه‌ای که به زودی افتتاح خواهد شد، از برند بولر سوئیس است.

وی درباره مهم‌ترین دغدغه کارخانه‌های آرد اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما، متأسفانه سرمایه در گردش و عدم تطابق دخل و خرج است چرا که از سال 1393 تا کنون، تغییر چندانی در شرایط هزینه‌ها و درآمدهای آسیابانی ایجاد نشده و مابه‌التفاوت‌های پرداختی، دیر به دست کارخانه‌ها می‌رسد و کارایی چندانی ندارد.

مدیرعامل کارخانه آرد شفق با ابراز رضایت از طرح آزادسازی گفت: بسیار خوشحال هستم که به تدریج طرح آزادسازی در شرف اجرا است و اگر از این فرصت به درستی استفاده شود، به نفع مردم و دولت خواهد بود و همچنین رقابتی سالم برای تولید محصول کیفی‌تر، بین واحدهای آردسازی ایجاد خواهد شد.

کریمی افزود: کارخانه‌های آرد با توجه به حساسیت محصول تولیدی‌شان از نظر سیاسی، در هر کشوری جایگاه ویژه دارند. ما هم سعی کرده‌ایم علی‌رغم تمام مشکلات، چرخه تولید آرد تداوم داشته باشد چراکه تأمین نان مردم از منفعت شخصی ما مهم‌تر است.

این پیشکسوت صنعت آسیابانی کشور اضافه کرد: نسل در نسل خانواده من، آسیابان هستند و به جرأت می‌گویم که شغل آسیابانی، عشق می‌خواهد و منفعت مادی آن برای آسیابانان، اندک است.

وی در پایان گفت: به شخصه امیدوار هستم با توجه به تلاش‌های انجمن صنفی، صنعت آسیابانی از این شرایط سخت عبور کند هرچند که گذار آسانی نیست و همه ما باید برای این شرایط آماده شویم.

 

خبرنگار: شبنم صیادی