ارسال به دوست  نسخه چاپي 

سنجش خمیر تهیه شده از گندم کامل با آنالیزر خمیر

کمپانیKPM Analytics ، نسخه‌ای جدید از آنالیزر کاربردی و رئولوژیکی خمیر تحت عنوان Chopin Technologies Alveolab را معرفی کرده است که همه ویژگی‌های رئولوژیکی خمیرهای گندم کامل را تجزیه و تحلیل می‌کند. این ویژگی‌ها شامل مقاومت، حجم‌پذیری، کشسانی و قدرت پخت است. نانوایی‌ها، کمپانی‌های آسیابانی، پرورش‌دهندگان گندم و تأسیسات ذخیره غلات، همه از آنالیزر خمیر استفاده می‌کنند.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از Worldgrain، طبق گفته KPM Analytics، نانواها ممکن است از Alveolab برای ارزیابی کیفیت آرد گندم ورودی، آزمایش دستورالعملهای جدید و تنظیم فرایندها برای ارائه محصولات سازگار با برند خود استفاده کنند.

برنارد، مدیرکل این کمپانی گفت: قبل از این نوآوری، آلوئوگرافهای سنتی که حباب هوا را داخل خمیر میدمند تا اندازهگیریها را مطابق با استانداردهای صنعتی انجام دهند، به سادگی کار نمیکردند. به این دلیل است که ذرات سبوس از تشکیل حباب جلوگیری میکنند. پس از یک دوره طولانی تحقیق، کارشناسان ما پیشرفتهایی جدید را حاصل کردند که Alveolab را قادر میسازد تا کاری را که قبلاً غیرممکن بود، انجام دهد.

دستگاه Alveolab قادر است دادهها را به LIMS (سیستمهای مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی) کاربران صادر کند که به آنها اجازه میدهد نتایج را با دادههای سایر سیستمها یکپارچه کنند. Alveolab با سیستم خنککننده خود، تزریق خودکار آب و موقعیتیابی خودکار، تولید خمیر را کنترل میکند.