ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مدیرعامل کارخانه آرد سپید ارومیه:

مرغوبیت گندم، مرغوبیت آرد را به دنبال دارد

کارخانه آرد سپید ارومیه، اولین کارخانه آرد غلتکی استان آذربایجان غربی است که در سال 1348 افتتاح گردیده و تا چندین سال به تنهایی تأمین‌کننده آرد استان بوده است. هدف این واحد آردسازی، تولید و عرضه آرد مرغوب است.

 

محمود افتخاری، مدیرعامل این واحد آسیابانی در گفتوگو با خبرنگار نگاه هستی اظهار کرد: سه محور اصلی در پروسه تولید و در واقع هدف ما، تولید آرد مرغوب، افزایش ظرفیت تولید آرد و همچنین رضایتمندی مصرفکننده است لذا در این راستا نیاز به بهروزرسانی پروسه تولید داشتیم که با تهیه و تعویض ماشینآلات جدید و همچنین تغییر کلی در دیاگرام خط تولید، به این هدف دست یافتیم.

وی همچنین در مورد توان و ظرفیت تولید گفت: در حال حاضر کارخانه آرد سپید ارومیه ظرفیت تولید خود را به 240 تن در روز افزایش داده است.

مدیرعامل کارخانه آرد سپید ارومیه اضافه کرد: علاوه بر اجرای پروژههای یاد شده، در حال نصب و اتمام پروژه احداث سیلوهای جدید آرد به ظرفیت 450 تن هستیم و در مجموع به 9 عدد سیلو برای آردهای مختلف به ظرفیت کلی 700 تن دست یافتهایم.

افتخاری با اشاره به اینکه دیدگاه مدیریت میتواند بسترساز تحول یک واحد تولیدی باشد، اظهار کرد: برای انجام پروژهها، در وهله اول باید به برنامهریزی قبل از اجرا، انتخاب نیروی متخصص و هماهنگ کردن تیمها پرداخت تا بتوانند در اجرای پروژه با یکدیگر تعامل داشته باشند. همچنین کنترل مداوم در مرحله اجرا و در آخر تحویل خروجی کار با رعایت استانداردهای لازم باید در نظر گرفته شود البته به دلیل حضور مداوم و پیگیری شخص مدیر در انجام پروژهها و دستاوردها، نتیجه کار قابل پیشبینی است اما بعضاً مشکلاتی هم در انجام پروژهها ایجاد میشود از جمله عدم هماهنگی بین بخشها و دستگاههای اداری و بیثباتی قیمتها که منجر به اتلاف وقت، انرژی و توان اقتصادی میگردد و تأثیر مستقیم بر اجرای پروژهها میگذارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مشکل اصلی صنعت آرد در ایران، عدم هماهنگی بین بخشهای مختلف است، بیان کرد: وضعیت صنعت آرد ایران، پیچیده و به صورت نیمهسنتی و نیمهمدرن است که مشکلات خودش را دارد و اگر از این مرحله گذر شود، خیلی از مشکلات رفع خواهد شد.

مدیرعامل کارخانه آرد سپید ارومیه با تأکید بر اینکه از کشت گندم تا تولید، باید رضایت مشتریان جلب شود، گفت: به منظور جلب رضایت مشتریان، به دنبال تنوع در تولید آرد هستیم و مدت طولانی است که با مشتریان ارتباط تنگاتنگ داریم و در راستای خواست مشتری اگر نیازی به تغییرات باشد، انجام میدهیم و همچنین میزان رضایت مشتریان را ارزیابی میکنیم.

افتخاری ادامه داد: این اصل مهم را نباید فراموش کرد که مرغوبیت گندم، مرغوبیت آرد را به دنبال دارد.

وی در پایان گفت: موضوع انباشتگی سبوس در کارخانهها، چالشهای فراوانی برایمان ایجاد کرده است و به دنبال آن هستیم که این مشکلات مرتفع شود.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران