ارسال به دوست  نسخه چاپي 

فراست، مدیر روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس:

ارتقای سطح آگاهی، مهم‌ترین وظیفه روابط عمومی است

احمد فراست، از پیشکسوتان فعال در ادارات غله زیرمجموعه شرکت بازرگانی دولتی ایران و از مدیران فعال روابط عمومی استان فارس است. در بازدید از استان فارس، گفت‌وگویی با این مدیر پیشکسوت داشتیم که از نظر مخاطبان می‌گذرد.

 

وی در ابتدا به توضیحاتی در خصوص وظایف روابط عمومی غله پرداخت و گفت: وظیفه اصلی واحدهای روابط عمومی، ایجاد پل ارتباطی جامعه درونسازمانی و برونسازمانی در جهت رسیدن به اهداف عالیه آن سازمان است. طبعاً من نیز به عنوان مدیر روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس، از بدو پذیرش این مسئولیت در سال ۱۳۸۸، شروع به بررسی اهداف و نقاط قوت و ضعف مجموعه اداره کل غله که آن زمان شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۳ نامیده میشد و شامل ۳ استان فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد بود، نمودم و متوجه شدم ما در زمینه اطلاعرسانی و آگاهیبخشی در خصوص خدماتمان به جامعه بیرون (مردم)، جای رشد و حرکت بسیار داریم.

فراست ادامه داد: در این راستا، با ایجاد بستر تعامل و تفاهم با مدیریت و مجموعه کارکنان، شروع به اطلاعرسانی و آگاهیبخشی درباره خدمات این مجموعه در خصوص اهداف عالیه و تأمین، ذخیرهسازی و توزیع کالاهای اساسی نمودیم. بدین منظور، استفاده از ابزار رسانه به خصوص سامانههای اس.ام.اس و چاپ پوستر، بنر، سایتهای اداری و شرکتی، گروههای مجازی استانی و کشوری، حضور در گروههای مجازی مطالبهگر با حضور مدیرکل و مدیران اداری و استانی در سطح معاونین استاندار، شرکت در برنامههای تلویزیونی سیمای فارس، رادیو فارس و همچنین شرکت در جلسات روابط عمومی استانداری فارس، شرکت در کلاسهای علمی روابط عمومی استان، تبادل نظر و تعامل با واحدهای روابط عمومی استان به خصوص زیرمجموعههای جهاد کشاورزی استان و نیز چاپ اخبار در روزنامههای محلی و جلسه با خبرنگاران فارس، در دستور کار قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس افزود: با آگاهیبخشی شفاف در جامعه درونسازمانی نیز بستر آرامش مجموعه غله در جهت رسیدن به اهداف عالیه این اداره کل، رشد قابل ملاحظهای داشت که همین رشد سبب افزایش اعتماد درونسازمانی شده و این افزایش اعتماد، موجب ایجاد انگیزه و روحیه امیدواری در جهت خدماترساتی مجموعه کارکنان گرانقدر و خدوم اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس به جامعه هدف، مردم، گردیده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز به جرأت میتوانم بگویم آگاهی و اطلاع مردم استان از خدمات ارزنده مجموعه، مدیریت و کارکنان خدوم اداره کل غله فارس در خصوص تأمین، ذخیرهسازی و توزیع کالاهای اساسی، بسیار افزایش یافته و این رشد را مدیون دیدگاه مجموعه مدیریت شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران بالاخص دکتر سیدسعید راد معاون وزیر، مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره این شرکت، دکتر جباریزادگان مشاور فرهنگی و رسانه و مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران و همچنین حمایتهای بیدریغ مهندس مهدی جمالی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان فارس هستیم. در پایان لازم میدانم یادآوری کنم که روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس، در سهماهه اول سال جاری به عنوان یکی از واحدهای روابط عمومی برتر زیرمجموعه شرکت بازرگانی دولتی ایران و ادارات کل غله کشور انتخاب و مورد تقدیر معاون محترم وزیر، جناب دکتر سیدسعید راد قرار گرفته است.

 

خبرنگار: ندا کاظمی ترکی