ارسال به دوست  نسخه چاپي 

قائم مقام مدیرعامل شرکت تولیدی آرد خوشه افشان ارومیه:

کارخانه‌ها را از مدار صادرات خارج نکنید

قائم مقام مدیرعامل شرکت تولیدی آرد خوشه افشان ارومیه گفت: این واحد در رده برترین کارخانه‌های آرد موجود بوده و با ظرفیت اسمی 110 هزار تن در سال، از سال ۱۳۷۴ مشغول به تولید انواع آرد با برند دانه‌ساب است.

 

علیزاده در گفتوگو با خبرنگار نگاه هستی با اشاره به اینکه شرکت خوشه افشان ارومیه واقع در فاز یک شهرک صنعتی ارومیه با دارا بودن دوخط تولید مجزا و بهروز با تکنولوژی شرکت آلاپالای ترکیه و با توان ذخیرهسازی 20 هزار تن گندم مشغول به فعالیت است، خاطرنشان کرد: این کارخانه از لحاظ درجهبندی در زمره کارخانههای برتر در سطح کشور محسوب میگردد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره مشکلات موجود در کارخانههای آرد استان، بیان کرد: متأسفانه کارخانههای آرد با مشکلات بسیاری مواجه هستند که بخش اعظم این مشکلات، کشوری و تنها بخش اندکی از آن استانی و منطقهای است که تلاش میکنیم با طرح آنها از طریق انجمن آردسازان در کارگروه آرد و نان و ستاد تنظیم بازار استان، این مشکلات مرتفع گردند.

علیزاده اضافه کرد: از آنجا که در پروسه خط تولید یک کارخانه آردسازی، تولید آرد و سبوس همزمان با هم به انجام میرسد، پس از کیسهگیری، طبیعتاً عرضه این محصولات و خروج آنها از کارخانه نیز باید همزمان انجام شود اما متأسفانه آردسازان از ابتدای سال جاری تاکنون با انباشتگی سبوس دست به گریباناند. این امر به دلیل کسری وزن کیسههای بستهبندی شده، ماهیانه زیانی بالغ بر ۲۵۰۰ ریال به ازای هرکیلو به واحدهای آردسازی تحمیل مینماید که بار مالی ناشی از اخذ تسهیلات بانکی بابت گندم همان سبوس، بیمه، صفافی و سایر هزینههای انبارداری را باید به آن افزود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت تولیدی آرد خوشه افشان ارومیه در پایان با بیان اینکه طی سالهای اخیر، صادرات آرد از محل گندم ورود موقت به جهت رفع تعهد ارزی و بالا بودن هزینههای تولید در ایران تقریباً متوقف گردیده است، از مسئولین ذیربط خواستار بررسی و حل این مشکل شد.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران