ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

جدیت در نظارت بر واحدهای نانوایی

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مصوبات قانونی برای رعایت بهداشت در واحدهای صنفی وجود دارد اما آنچه امروز شاهد آن هستیم، نظارت ناکافی است.

 

رضا آریان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: اگر دفاتر بهداشت محیط بر صنوف و کارگاه‌های تولید مواد غذایی و واحدهای نانوایی به درستی نظارت داشته باشند، کمتر شاهد عدم رعایت بهداشت در این واحدها خواهیم بود.

وی افزود: باید گفت مجلس آیین‌نامه‌ها و قانونی را در این راستا تدوین کرده است اما آنچه به ما ابلاغ می‌شود، این است که دفاتر بهداشت محیط با کمبود نیرو مواجه هستند به ویژه در شهرهای بزرگ مانند تهران به شمار زیاد نیرو احتیاج است تا بتوانند واحدهای نانوایی و دیگر صنوف را به درستی بازرسی کنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه و سازمان استخدامی باید از وزارت بهداشت حمایت کنند تا این کمبود جبران شود. واحدهای نظارتی وزارت بهداشت باید به قدری نیرو برای بازرسی نانوایی‌ها داشته باشند که مردم با خیال راحت از واحدهای نانوایی نان تهیه کنند.

آریان‌پور اظهار کرد: هرچه هم واحدهای نانوایی به دنبال خوداحضاری باشند، بازرسی میدانی از دقت بیشتری برخوردار است و واحدهای نانوایی نیاز به نیروهای نظارتی از سوی دفاتر بهداشت محیط دارند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران