ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

مسیر صحیح دولت در اجرای طرح هوشمندسازی واحدهای نانوایی

مصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به قیمت بین‌المللی گندم و پروسه تولید آرد و همچنین محاسبه هزینه‌ها، به نظر می‌آید بهترین راهکار در زنجیره تولید نان، آزادسازی است.

 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: محاسبات دقیق قیمت در پروسه تولید گندم و آرد و عرضه آن در نانوایی و هزینه‌های جانبی حمل و نقل و دستمزد کارگران واحد نانوایی، نشان‌دهنده آن است که در چرخه تولید نان، شکاف عمیق قیمتی وجود دارد.

میرسلیم ادامه داد: مردم ایران به طور متوسط 8 میلیون تن گندم در سال مصرف می‌کنند و این در حالی است که در این میان میزان قابل توجهی گندم از گردونه تولید و مصرف خارج می‌شود بنابراین با توجه به اینکه دولت به گندم ارز ترجیحی تخصیص داده است چون کالای ضروری است، باید راه‌حلی برای رفع این معضلات در نظر گرفت که البته از نظر من بهترین روش، پرداخت یارانه به مردم است و با توجه به دهک‌بندی، دولت می‌تواند به این موضوع بپردازد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مسیری که دولت در راستای هدفمندی یارانه‌ها در نظر گرفته است، روشی صحیح است، تصریح کرد: اگر دولت در این مسیر گام‌های صحیحی بردارد، نتیجه آن مثبت خواهد بود. نان قوت غالب مردم است و سهم بسزایی در سبد غذایی مردم دارد.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید مانع ایجاد رانت در حوزه تولید گندم شود تا ضمن ساماندهی این حوزه، کیفیت آرد و نان هم افزایش پیدا کند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران