ارسال به دوست  نسخه چاپي 

معاون وزير صمت در گفت‌وگوي اختصاصي:

نرخ ماکاروني پس از بررسي اسناد اصلاح شد

معاون وزير صمت گفت: تا زماني که تغيير در نرخ عرضه گندم ايجاد نشود، نرخ نان در کشور ثابت است.

 

محمدرضا کلامي در گفتوگوي اختصاصي با خبرنگار نگاه هستي بيان کرد: با توجه به دستور کار بررسي نرخ عرضه سبوس در سال 99 همزمان با اصلاح قيمت محصولات نهايي (گوشت، شير و ...) در تنظيم بازار، نرخ آسياباني تغييري ندارد.

وي با اشاره به نرخگذاري نان در استانهاي کشور اظهار کرد: واگذاري تعيين نرخ در چارچوب ضوابط بر عهده استاندار و کارگروه تنظيم بازار استان است و با توجه به شرايط اجتماعي و اقتصادي استان، مراجع مذکور ميتوانند تصميم بگيرند لذا وقتي تفويض اختيار صورت ميگيرد، زمانبندي اجرا بر عهده مسئولان ذيربط در استان است و اين موضوع سر باز زدن از دستورات نيست.

معاون وزير صمت با بيان اينکه نرخگذاري براي صنف ماکاروني در دستور کار قرار گرفته است، تصريح کرد: نرخ عرضه ماکاروني با بررسي اسناد هزينهکرد کارخانههاي ماکاروني اصلاح گرديد.

کلامي با توجه به تمهيدات وزارتخانه براي جبران آسيب اين صنعت گفت: با عنايت به پيگيريهاي مرکز اصناف از اتاقهاي اصناف کشور و استانها، برآورد خسارات و ضرر و زيان در حال انجام است. ضمن اينکه دستورالعمل حياتي مربوط به استانها ابلاغ شده و تسهيلات حمايتي نيز براي پرداخت به واحدهاي صنفي آسيبديده در نظر گرفته شده است.