ارسال به دوست  نسخه چاپي 

وبیناری با موضوع روغن‌های جایگزین برای کاهش کالری محصولات

به گزارش نگاه هستی و به نقل از بیک مگ، Epogee LLC چربی جایگزینی به نام EPG را پیشنهاد می‌دهد که می‌تواند تا 45 درصد به کاهش کالری محصولات منجر شود بدون اینکه طعم، بافت و عملکرد را تحت تاثیر قرار دهد.

 

Jayme Caruso، نماینده ارشد تجاری در وبیناری که Food Business News برگزارکننده آن بود، جزئیاتی را در مورد EPG و تمایل مصرفکنندگان به کاهش میزان کالری توضیح داد. وی با اشاره به دادههای منتشر شده از سوی Mintel بیان کرد که 72 درصد از بزرگسالان آمریکایی در تلاشند تا وزنشان را مدیریت کنند زیرا طبق دادههای مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریهای آمریکا، 72 درصد از بزرگسالان بالای 20 سال آمریکایی دارای اضافه وزن یا چاقی هستند.

وزارت غذا و داروی این کشور شمردن و دنبال کردن میزان کالری مصرفی را برای شهروندانش آسان کرده است. برچسبهای اعلامکننده میزان کالری که روی محصولات غذایی و نوشیدنیها درج میشود، حالا اندازه فونت بزرگتری دارند تا راحتتر خوانده شوند.

Caruso بیان کرد: با در نظر گرفتن اهمیت شمردن کالریها و رشد سریع صدها برنامه رژیم غذایی که کمک میکند میزان کالری ورودی را دنبال کنیم، جای تعجب ندارد که FDA کاری کند که بتوان این اطلاعات را به آسانی روی بستهها پیدا کرد. EPG را میتوان به عنوان جایگزین چربی استفاده کرد. چربی به طور معمول دارای 9 کالری در هر گرم است اما Epogee از طریق تکنولوژی کاری کرده که EPG دارای 7/0 کالری در هر گرم باشد.

EPG چربی جامد و جایگزینی است که طعم و عملکرد آن مانند چربیهای سنتی است اما به این دلیل که EPG در طول هضم شکسته نمیشود، کالری چربی آن به وسیله بدن جذب نمیگردد. Caruso بیان کرد: به این طریق است که ما میتوانیم میزان کالری دریافتی را تا 45 درصد در هر وعده کاهش دهیم که البته بستگی به فرمول محصول دارد. EPG را میتوان در محصولاتی مانند غذاهای سرخ کردنی، محصولات نانوایی، آبنباتها، دسرهای فریزری و پاستا استفاده کرد. EPG روی برچسب لیست مواد تشکیلدهنده با همان عنوان EPG (روغن گیاهی اصلاح شده) درج میشود و استفاده از آن نیاز به استفاده از محصولاتی مانند نشاسته و بعضی مواد دیگر را از بین میبرد بنابراین تعداد مواد تشکیلدهنده محصول کاهش خواهد یافت.