ارسال به دوست  نسخه چاپي 

ابرغذاها در نانوايي!

به گزارش نگاه هستي و به نقل از بيکرز ژورنال، سلامت و تغذيه براي مصرف‌کنندگان اولويت دارد. آن‌ها مي‌خواهند از محصولات نانوايي و نان‌هايي که مي‌خورند، لذت ببرند اما در عين حال مي‌خواهند مواد غذايي سالم نيز در اين محصولات وجود داشته باشد. عبارت ابرغذا مي‌تواند دوقطبي باشد.

 

 

اين عبارت به دلايل تجاري و براي توصيف محصولات غذايي غني از مواد مغذي به کار ميرود. برخي اين عبارت را براي توصيف غذايي فوق العاده که انرژي زيادي دارد، به کار ميبرند. به هر حال ما در دوراني زندگي ميکنيم که مواد غذايي سالم به انواع نانها و محصولات نانوايي افزوده ميشود.

جولي ايستد، مدير R&D پوراتوس کانادا بيان ميکند: سلامت و وجود مواد مغذي و مفيد، هميشه براي مصرفکنندگان در اولويت بوده و ما متوجه شدهايم که سلامت، هميشه جزو سه شرط برتري براي خريد محصولات نانوايي، نانها و اسنکها بوده است. اما ما شاهد اين امر هستيم که تعريف «محصول سالم» نيز تغيير کرده است. در سال 2015، محصول سالم به معني حذف مواد غذايي ناسالم مانند شکر، روغن و نمک بود اما حالا اين معني به تدريج تغيير کرده و شامل حذف گروهي از محصولات و افزودن مواد تشکيلدهنده ويژهاي است که درک مصرفکننده را از سلامت افزايش ميدهند.

ميوهها به خصوص ميوههاي خانواده تمشک، منبع خوبي از آنتياکسيدانها، ريزمغذيها و فيبرها هستند. با مطالعه صورت گرفته از سوي Puratos Taste Tomorrow، نشان داده شد که مصرفکنندگان، ميوهها را يکي از بهترين مواد تشکيلدهنده محصولات ناني ميدانند که طعم خوبي به اين محصولات بخشيده و مزاياي سلامتي آنها را نيز بيشتر ميکند. Puratos، مجموعهاي از فيلينگهاي ميوهاي را نيز دارد که با ميوه واقعي تهيه شدهاند و طعم، بافت و ويژگيهاي ظاهري محصولات نانوايي شيرين را نيز بهتر ميکنند. يکي از اين فيلينگهاي ميوهاي، Topfil Plus است که سالمترين فيلينگ ميوهاي اين کمپاني است و فقط از ميوهها و رنگهاي طبيعي استفاده ميکند و همچنين درصد ميوه بالاتري را نسبت به ديگر فيلينگها داشته و از بهترين ميوهها تهيه ميشود.

چاي سبز، غني از آنتي اکسيدان و ترکيب پلي فنوليک و همچنين کاتچين است که تاثيرات ضد ورم دارد. هوجيپا نيز چاي جديدي است که داراي پروفايل تغذيهاي سالم همانند چاي ماچا است اما کافئين کمتري دارد.

فرانسن متيو، مؤسس کمپاني Hojicha توضيح ميدهد: پودر هوجيچا مادهاي جديد براي پخت و پز در آمريکاي شمالي است که به دليل طعم و رايحهاي که دارد، از سوي نانوايان ژاپني مورد استفاده قرار ميگيرد. پودر هوجيچا، جايگزين خيلي خوبي براي پودر موکا در دستورالعملهايي است که طعمي شيرين به محصول ميدهند. هم پودر ماچا و هم هوجيچا، جايگزينهاي خيلي خوبي براي هر طعمدهنده مصنوعي هستند که همگام با تمايلات مصرفکننده امروزي است.

آووکادو نيز پر از چربيهاي سالم، ويتامينها، مواد معدني و فيبر است. جان دي لايزر، معاون بازاريابي California Avocado Commission بيان ميکند: قنادها و نانوايان حالا از آووکادو در فيلينگهاي محصولات وگان مانند پايها و حتي محصولات نانوايي کلاسيک استفاده بيشتري ميکنند. ما بر اين باور هستيم که دليل کليدي اين امر، اين است که نانوايان در مورد چربيهاي سالمي که در آووکادو وجود دارد، اطلاعات کسب کردهاند. بيش از 75 درصد از چربي موجود در آووکادو، غير اشباع است که آنها را به جايگزيني خيلي خوب براي چربيهاي اشباع تبديل ميکند. تستهاي ما نشان ميدهد که اين امر در مورد انواع محصولات نانوايي متفاوت است. رطوبت و فيبر بيشتري در آووکادوها در مقايسه با ديگر چربيها وجود دارد. دستورالعملهايي مانند نانهايي که سريعا آماده ميشوند و مافينها، به خوبي ميتوانند از آووکادو استفاده کنند. آووکادو به جاي کره ميتواند به خوبي در بعضي از محصولات استفاده شود بدون اينکه منبع چربي ديگري به کار گرفته شود که رنگ سبز طبيعي و زيبايي به محصول ميدهد.

دانهها نيز محصولات غني از مواد مغذي هستند که از چربيهاي سالم، پروتئينها، فيبرها و ريزمغذيها برخوردارند. مصرفکنندگان آگاه و هوشيار، علاوه بر غلات مخصوص، در مورد سلامتي اين مواد تشکيلدهنده هم از نانواييهاي تجاري و هم ديگر نانواييها اطلاعات ميخواهند. علاوه بر اين شاهد هستيم که توجه به منابع فيبر و پروتئينهاي گياهي مانند آرد نخود افزايش داشته است. علاوه بر مواد مغذي، طعم، رنگ و بافت نيز دلايل استفاده غلات و دانهها در محصولات نانوايي هستند. ديگر مواد تشکيلدهنده مانند جو نيز به دليل فيبر بالايي که دارند، رطوبت را نگه داشته و ميتوانند تجربه خوبي را براي مصرفکننده ايجاد کنند.

از ميوهها تا دانهها، هميشه شانسي براي نانوايان وجود دارد تا نوآوريهايي در محصولاتشان انجام داده و ناني مورد علاقه مصرفکنندگان را توليد کنند.