ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عکاس فشن که به نانوايي روي آورد

6 سال پيش، Norman Jean Roy از شغل خود که عکاسي از افراد مشهور بود، کناره‌گيري کرد و اکنون به پخت نان مشغول است که در ادامه، داستان آن را با هم مي‌خوانیم.

 

 

به گزارش نگاه هستي و به نقل از نيويورک تايمز، Norman Jean Roy، عکاس متولد کانادا، به مدت سي سال به عکاسي افراد مشهور مشغول بود. اما Roy 51 ساله، از اين زندگي روتين خسته شده و دلش صرف زمان با خانوادهاش را ميخواست. وي 2 فرزند از همسر کنونياش Joanna و 3 فرزند از ازدواج قبلياش دارد. در سال 2014، Roy تصميم گرفت عکاسي را رها کند و به شهري مدرن در نيويورک نقل مکان کرد و اکنون در آن جا روزهايش را با شنا کردن، دوچرخهسواري و سپري کردن زمان با فرزندانش ميگذراند. وي ميگويد: چيزي که به آن فکر ميکردم، اين بود که کار کردن هميشه وجود دارد و بايد به خودم هم اهميت بدهم.

Roy و همسر 44 سالهاش، معمولا روياي افتتاح يک کافه را داشتند. يک روز در سال 2018 آن دو نشسته و نکات مثبت و منفي راهاندازي تجارت خودشان را بررسي کردند. وي ميگويد: تقريبا به هيچ نکته منفي برنخورديم به جز اينکه اگر کارمان نگيرد چه ميشود؟ البته اين مساله، چيزي نبود که من از آن بترسم.

دو سال بعد از اين مکالمه، Roy که عادت به پختن نان وعده شام به همراه مادربزرگش در زمان کودکي و نوجواني در مونترال داشت، خود را به يک نانواي متخصص تبديل کرد.

وي سال گذشته در آموزشگاه پخت نان سانفرانسيسکو در کمپ پخت نان ثبت نام کرد و بعد از اينکه به خانه بازگشت، ساختمان 7 هزار مترفوني را در مرکز شهر هادسون اجاره کرد تا نانوايي خود به نام Breadfolks را افتتاح کند.

Roy خودش آن فضا را طراحي کرد و بسياري از کارهاي اجرايياش را نيز به انجام رساند. زمين آن را با چوب سخت و ديوارهاي سفيد پوشاند و تجهيزات پخت ايتاليايي شامل فر ضدزنگ را که به خاطر دقيق بودنش شهرت داشت، خريداري کرد و دستان خود را به آرد زد!

Roy تصميم داشت کارش را با همراهي 12 کارمندش، به خوبي انجام دهد. به همين دليل هرروز صبح ساعت 4 و نيم، شروع به پخت نان ميکرد و دستورالعملهايش را به خوبي اجرا مينمود. وي ميگويد واکنش ميلارد که شکر و آمينواسيد در آن باهم ترکيب شده و بر اثر گرما به رنگ قهوهاي در ميآيد، برايش بسيار جالب است. با اينکه وي نان سيابانا، فوکاچا، بگل، باگت، کراوسان و غيره درست ميکند اما در توليد قرص ناني روستايي شهرت و مهارت دارد که آرد گندم کامل و جو را با يکديگر ترکيب ميکند.

وي اين نانوايي را در ماه آگوست افتتاح کرد و در ماه سپتامبر حدود 1000 پوند درآمد در هر هفته از طريق فروش نان به دست آورد و حالا که کار عکاسي از محصولات و نانوايياش را براي اينستاگرام انجام ميدهد، ميگويد به فکر باز کردن شعبههاي ديگر در آينده است اما اين کار را در شهري بزرگ مانند نيويورک انجام نخواهد داد و اين نانواييهاي کوچک را در نواحي کوچک به راه خواهد انداخت.