ارسال به دوست  نسخه چاپي 

معاون وزير اقتصاد در گفت‌وگوي اختصاصي با نگاه هستي:

حذف تعرفه‌هاي ترجيحي با همکاري سازمان توسعه تجارت

معاون وزير اقتصاد و معاون مديرکل گمرک گفت: با همکاري جناب آقاي زادبوم، قصد داريم کالاهايي مانند محصولات کشاورزي و پتروشيمي و همچنين انرژي را که در آن مزيت داريم و در ليست تعرفه‌هاي ترجيحي قرار نگرفته‌اند، به ليست اضافه کنيم.

 

 

ميراشرفي در گفتوگوي اختصاصي با خبرنگار نگاه هستي اظهار کرد: از آنجايي که در محصولات کشاورزي و پتروشيمي، مزيتهاي قابل توجهي داريم، بايد مروري بر تعرفههاي ترجيحي شود و برخي موارد حذف و موارد ديگر که مزيت دارد، اضافه شود که اين موضوع را بايد در همين مهلت سه ساله که شرايط اوراسيا براي الحاق کشور فراهم شده، مد نظر داشته باشيم.

وي افزود: در اين مدت و با سعي و تلاش بايد کالاهايي را که تا کنون صادرات قابل توجهي نداشته، حذف و کالاهايي را که زمينه رقابت و مزيت دارد، وارد بازار کنيم و به طور طبيعي کشورهاي هدف هم چنين خواستهاي از ما دارند.

معاون وزير اقتصاد با اشاره به صادرات کالاهايي که با مشکلات گمرکي مواجه هستند، بيان کرد: يکي از چالشهايي که با کشورهاي در مسير اوراسيا داشتيم، جمهوري آذربايجان بود که کالاهايي که به جمهوري آذربايجان حمل ميشود، تأخير بارگيري نداشته باشد تا به افزايش کيفيت کالاهاي صادراتي مبادرت ورزند. از سوي ديگر در درياي خزر از کشتيهاي رورو استفاده کنيم و اگر مقصد، اين دو کشور است و حتي اگر بين اين دو کشور نيست، حمل ترکيبي انجام شود که اين از دستاوردهاي ما است.