ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نان داراي خميرترش، ايمني بدن را بيشتر مي‌کند

به گزارش نگاه هستي و به نقل از بي بي ام، کارشناسان بيان مي‌کنند که نان داراي خميرترش، پروبيوتيک است و بدين ترتيب از سيستم ايمني بدن حمايت مي‌کند.

 

دکتر ويسل چيجرلي ميگويد: اين موضوع اهميت دارد که تغذيه سالم داشته باشيم تا بتوانيم در برابر ويروس کرونا مقاومت کنيم و اگر قرار است نان بخوريم، بهتر است نان داراي خميرترش باشد که مزاياي قابل توجهي براي بدن دارد. امروز مبارزه با ويروس همهگير کرونا ادامه دارد و اهميت تغذيه سالم و تقويت سيستم ايمني، بيشتر از قبل نشان داده ميشود. با وجود نگرانيهايي که در مورد سلامت وجود دارد، بايد نان را نيز با احتياط مصرف کرد. در حالي که نکات بسياري را هنگام مصرف نان بايد در نظر گرفت، بايد تمايزي نيز در ميان انواع نانها قائل شد. در خميرترش، باکتريها و قارچهاي فعالي وجود دارد بنابراين اين نان از پروبيوتيک بيشتري برخوردار است. پروبيوتيکها، باکتريهاي زنده و مخمرهايي هستند که براي سيستم ايمني و سيستم گوارش مفيدند. يکي ديگر از ويژگيهاي برجسته نان داراي خميرترش، اين است که اين نانها دير فاسد ميشوند. باکتري و قارچي که در اين نان وجود دارد، به هضم غلات موجود در نان ميپردازد بنابراين ناني که براي شما باقي ميماند، به آساني هضم شده و سالم است.

چيجرلي مزاياي نان داراي خميرترش را اينگونه بيان ميکند: مصرف نان داراي خميرترش که شاخص گليسميک پاييني دارد، به افزايش ميزان ويتامين ب12 در بدن ميپردازد و با فوليک اسيد کار ميکند تا گلبولهاي قرمز بسازد. ويتامين ب12 که در ترکيب غشاهاي چربي در اطراف سلولهاي عصبي وجود دارد، سرعت انتقال سيگنالهاي الکتريکي را افزايش ميدهد، در جذب آمينواسيدها و ويتامينهاي ب12 سنتز شده از سوي بدن نقش دارد و همچنين در عملکرد مواد معدني مانند روي و منيزيم بسيار موثر است.