ارسال به دوست  نسخه چاپي 

کنفرانس مجازی IAOM

به گزارش نگاه هستی و به نقل از ورلد گرین، زمانی که دیوید جانسن به عنوان رئیس IAOM در ماه آوریل 2019 انتخاب شد، فکرش را هم نمی‌کرد که سمت یک ساله‌اش به دو سال برسد اما در میانه پاندمی ‌کووید 19، تصمیم بر ماندن وی در این سمت اتخاذ شد. این پاندمی‌ باعث شد تا جلسات حضوری IAOM در سال 2020 لغو شود.

 

IAOM در این دوران دشوار، جلسهای آنلاین را از 15 تا 17 سپتامبر برگزار کرد که شامل برنامهریزی آموزشی و شانسهای شبکهای میشد. جانسن در این جلسات تاکید کرد که این سازمان با هدف مخاطب قرار دادن 4 مساله دارای اولویت، به جلو حرکت میکند که شامل دنیای سالخورده، متخصصان نسل آینده، گوناگونی و فراگیری و همکاری میان انسان و ماشینها میشود.

جانسن در این جلسه بیان کرد: همانطور که میبینید، وقتی در اکتبر گذشته این جلسه را برگزار کردیم، با بحران پاندمی روبهرو نبودیم. در حالی که کووید 19 تغییرات بسیاری را برای بسیاری از افراد به همراه داشته است، برای ما که در صنعت آسیابانی هستیم، تغییرات به اندازه دیگر بخشهای جهان نیست. من اطمینان دارم که برنامهریزی استراتژیکمان بر اساس اتفاقی که در 6 ماه گذشته روی داده، تغییر خواهد یافت.

 

مباحثی درباره گوناگونی و فراگیری

در این پنل به یکی از موارد که گوناگونی و فراگیری بود، به تفصیل پرداخته شد. سه نفری که در این پنل صحبت کردند Fran Churchill پروفسور علم آسیابانی و مدیر دپارتمان صنایع و علوم غلات در دانشگاه کانزاس استیت، Jennifer Harnish معاون تجاری PHM Brands و Brenda Thornton مدیر توسعه Archer Daniels Midland Co. بودند که در مورد مسائل بسیاری در خصوص گوناگونی و فراگیری و تجربیات شخصیشان در محیط این صنعت، به صحبت پرداختند. آنها در این موضوع توافق داشتند که این صنعت در حال پیشرفت در این موارد است اما هنوز هم شانسهای بسیاری برای بهبود وجود دارد. Thornton بیان کرد که معمولا مسائل مربوط به تفکیک جنسیتی در صنعت آسیابانی به صورت دائم وجود دارد و کاملا حس میشود و زنان در این صنعت باید دیده شوند. وقتی زنان در چنین محیطهایی فعالیت میکنند، باید خیلی بیشتر از مردان خود را به اثبات برسانند و همچنین این واقعیت وجود دارد که زنان اعتماد به نفس کمتری در مورد تواناییهایشان برای پیشرفت نسبت به مردان دارند.

گوناگونی و فراگیری، امروزه به موضوع مورد توجه بسیاری از فضاهای کاری تبدیل شده است اما تلاش برای فراگیری نیز به همین اندازه اهمیت دارند. برای ایجاد محیط کاری متنوع و فراگیر، رهبران کمپانیها باید تعصبات خود را شناخته و آگاه باشند که چگونه میتوانند روی کار کارمندانی که زمینه و پیشینهای متفاوت با آنها دارند، تاثیر بگذارند زیرا ما با رفتار و گفتههایمان روی افراد دیگر تاثیر میگذاریم.

Thornton بیان کرد: تعصبات معمولا روی مدیران در طول پروسه استخدامی تاثیر میگذارد بدون اینکه آنها در این مورد آگاهی داشته باشند. اینکه بخواهید این تعصب را از بین ببرید تا کسی را استخدام کنید که بیشتر شبیه شما است، سخت به نظر میرسد. اما با وجود این سختی باید بدانید که مهم است افرادی با چشمانداز و دیدی متفاوت داشته باشید زیرا تیم شما را بزرگتر، بهتر، قویتر و سریعتر میکند.

در حالی که تنوع در محیط کار معمولا با جنسیت، نژاد و مذهب تعریف میشود اما کمپانیها باید در مورد تفکرات گروهی نیز آگاهی داشته باشند. اینکه در جلسات کسی را بگمارید که تفکراتی مخالف با شما را به زبان آورد، میتواند باعث شود تا دیگران نیز تفکرات و ایدههای متنوع خود را بیان کنند.

اگر با افرادی کار کنید که همواره شبیه شما هستند، در طولانیمدت به نقطهای خواهید رسید که همه افراد دیدگاهی یکسان دارند و اینگونه شانسها و ایدههای دیگر را از دست خواهید داد.

 

جلسات چتروم

علاوه بر ارائههای آموزشی، این رویداد مجازی به تامینکنندگان تجهیزات و خدمات صنعت آسیابانی این شانس را داده که چترومی با یکدیگر و با آسیابانان داشته باشند البته برگزارکنندگان به دنبال راههای بهتر برای برقراری ارتباط نیز هستند.  همچنین احتمال اینکه رویدادی مانند کنفرانس و نمایشگاه سالانه به شکلی ترکیبی برگزار شود، وجود دارد.