ارسال به دوست  نسخه چاپي 

سعید محمدی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم مطرح کرد:

استقبال مردم از نان‌های سلامت‌محور در استان قم

روند تولید نان سلامت‌محور در استان قم به سرعت در حال انجام و پیشرفت است.

 

سعید محمدی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم با ذکر مطلب فوق افزود: تا کنون 5 جلسه قرارگاه نان کامل به ریاست فرماندار، در جمع مدیران کارخانه‌های آرد، استاندارد، تعزیرات حکومتی، بهداشت، سازمان غذا و دارو، اتحادیه نانوایان و غله انجام شده و خوشبختانه خروجی جلسات، مفید بوده و تولید نان سبوس‌دار از آرد کامل، پیشرفت خوبی داشته است.

 

تغییر درصدهای سبوس‌گیری در استان قم

وی با بیان اینکه در جهت حفظ و ارتقای ارزش غذایی نان، درصد سبوس آردهای تولیدی در استان را بالا برده‌ایم، اظهار کرد: در این راستا درصد سبوس‌گیری بربری را از میزان استاندارد (18 تا 21 درصد) به 18 درصد، نان سنگک را (از 7 تا 12 درصد) به 11 درصد و نان‌ تافتون را (از 15 تا 18 درصد) به 14 درصد رسانده‌ایم و در حال حاضر 25 واحد صنفی خبازی در استان قم به تولید نان سبوس‌دار از آرد کامل 7 درصد تولید شده در کارخانه‌های استان اشتغال دارند.

 

تولید انبوه آرد کامل در دو کارخانه استان قم

محمدی به استقبال کارخانه‌های مستقر در استان از تولید آرد کامل اشاره کرد و افزود: علاوه بر تأمین آرد کامل از سوی کارخانه‌ها، در حال حاضر تولید انبوه این محصول در کارخانه‌های استان در دستور کار است که هر دو کارخانه در مراحل پایانی اخذ مجوز هستند.

 

تبلیغات پیوسته، مؤثر در ارتقای فرهنگ مصرف نان سالم

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم انجام تبلیغات پیوسته را رمز موفقیت و اقبال تولید و فروش نان سلامت‌محور در استان دانست و گفت: برای اجرای این طرح، تبلیغات در نشریات و رسانه‌های استانی به صورت مداوم انجام شد. همچنین تبلیغات از طریق فضای مجازی نیز تکمیل‌کننده پروسه فرهنگ‌سازی در استان بود و این طرح به خوبی مورد استقبال مردم قرار گرفت.

 

ذخایر مطمئن کالاهای اساسی در قم

وی در بخش دیگری از گفت‌وگو به ذخایر مطمئن استان در حوزه گندم و کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مصرف سه ماه گندم در استان موجود است و در خصوص سایر کالاهای اساسی از جمله شکر و برنج نیز موجودی قابل اطمینانی داریم.

 

بستر اجرای مرحله دوم طرح هوشمندسازی خبازی‌ها در استان فراهم است

محمدی در پایان در خصوص روند اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها و هوشمندسازی خباز‌ی‌ها خاطرنشان کرد: استان قم از استان‌های پیشرو در نصب دستگاه‌های کارتخوان بود که البته در آغاز با مشکلاتی در خصوص تبادل اطلاعات این دستگاه‌های بی‌سیم مواجه بودیم اما با پیگیری کارگروه، بانک سپه دستگاه‌های سیم‌دار به دستگاه‌های قبلی اضافه کرد و مشکلی در حال حاضر وجود ندارد و زمینه برای اجرای صد درصدی طرح مردمی‌سازی فراهم است.

 

خبرنگار: ندا کاظمی ترکی