ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مدیر کنترل کیفیت و مسئول فنی آرد خرم ازنا:

توقع ما، توجه بیشتر به صنف نانوایان است

کارخانه آرد خرم ازنا در استان لرستان، یکی از کارخانه‌های مورد اعتماد نانوایان است که نقش بسزایی را در کیفیت نان مردم لرستان ایفا می‌کند. این کارخانه با توان تولید ماهانه 1300 تا 1600 تن انواع آرد تافتون، لواش و سنگک، توانسته است رضایت مشتریان را جلب کند به گونه‌ای که به گفته معصومه جعفری‌فر، مدیر کنترل کیفیت و مسئول فنی این واحد آردسازی، نانوایی‌ها، آزمایشگاه‌های پخت این کارخانه‌ هستند.

 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی درباره مراسم تقدیر از نانوایان استان لرستان گفت: این مراسم برای نخستین بار در استان لرستان برگزار شد و امیدوار بودم که از سوی مسئولین، بیشتر به نانوایان بها داده شود و بیشتر به مشکلات آن‌ها در این نشست بپردازند.

جعفری‌فر با اشاره به نقش کلیدی نانوایان در بهبود کیفیت تولید آرد بیان کرد: از آنجا که نانوایان، مشتریان مستقیم کارخانه‌های آرد هستند، ما برای جلب رضایت آن‌ها، در راستای تولید آرد مطلوبشان تلاش می‌کنیم. در واقع آزمایشگاه دوم ما، نانوایی است و مشتری حق دارد نظرش را درباره کیفیت آرد بیان کند.

مسئول فنی کارخانه آرد خرم ازنا با تأکید بر لزوم حمایت از تولید نان سالم در استان لرستان خاطرنشان کرد: دیدگاه ما این است که باید از تولید نان سالم در استان لرستان حمایت شود تا بتوانیم انتظار پیشرفت کیفیت را در این حوزه داشته باشیم.

وی در پایان گفت: در کنار تعزیر، تشویق نیز لازمه صنف نانوایان است تا با انگیزه بیشتری به رقابت پرداخته و نان باکیفیت تولید و روانه سفره‌های مردم کنند.

 

نانوای نمونه شهرستان ازنا از کیفیت آرد خرم می‌گوید...

 

نان سنگک سبوس‌دار، تنها با آرد خرم ازنا باکیفیت پخته می‌شود

 اعظم رسولی به همراه همسرش، ۲۵ سال است که به عنوان نانوا مشغول به کار هستند و نان سنگک با آرد ۱۰ درصد را پخت کرده و به دست مردم می‌دهند و خودشان اعتقاد دارند هرچه سبوس‌گیری آرد سنگک کمتر باشد، نان سالم‌تر به دست خواهد آمد. واحد نانوایی آن‌ها در شهرستان ازنا، بلوار ولیعصر، خیابان هشتم واقع شده و مردم منطقه از نان این واحد بسیار رضایت دارند.

رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی گفت: اگر به عنوان نانوای نمونه انتخاب شدم، به این علت است که در این واحد نانوایی، تمام نکات بهداشتی رعایت می‌شود و تمام پرسنل کارت بهداشت دارند. همچنین ساعت پخت و رفتار مناسب با مشتری، در این واحد نانوایی به شدت جدی گرفته می‌شود.

این نانوا با اشاره به برگزاری مراسم تقدیر از نانوایان استان لرستان بیان کرد: امیدوارم چنین برنامه‌هایی تداوم داشته باشد و البته به نیازها و خواسته‌های جامعه نانوایان و آردسازان هم توجه شود. یکی از نکات ویژه برگزاری چنین مراسمی، این است که اطلاعات خوبی در اختیار نانوایان گذاشته می‌شود که می‌تواند در آینده، پیشرفت ما را به دنبال داشته باشد.

وی که یکی از مشتریان کارخانه آرد خرم ازنا است، درباره کیفیت آرد این کارخانه گفت: از آنجا که ما نان سنگک سبوس‌دار تولید می‌کنیم، کیفیت آرد کارخانه‌ خرم ازنا بی‌نظیر است و تاکنون مشکلی در کیفیت آرد این کارخانه مشاهده نکرده‌ایم.

رسولی در پایان گفت: با انتخاب شدن به عنوان نانوای نمونه، از این پس وظیفه ما سنگین‌تر شده و باید بتوانیم نان را با کیفیتی بهتر به دست مردم برسانیم.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران