ارسال به دوست  نسخه چاپي 

اجرای طرح کشاورزی احیاکننده در برزیل

شرکت Bunge در حال اجرای برنامه کشاورزی احیاکننده جهت حمایت از تولیدکنندگان برزیل برای انتقال شیوه‌های کشاورزی خود به کشاورزی کم‌کربن با ارائه پشتیبانی فنی، ابزارها، محصولات و خدمات است. همه این اقدامات به عنوان بخشی از تلاش‌های جهانی این شرکت برای مهار انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) است.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از worldgrain، این برنامه رایگان برای کشاورزان، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه، بهبود حاصلخیزی خاک، افزایش ذخیره کربن دی اکسید اتمسفر در زمین، ترویج تنوع زیستی، بهبود نفوذ و حفظ آب در خاک و مدیریت کارآمدتر استفاده از انرژی و نهاده‌ها را به ارمغان خواهد آورد‌.

این برنامه شامل سه مرحله است که با توجه به ویژگی‌های هر منطقه سفارشی شده است؛

·         تشخیص پایبندی مزرعه به شیوه‌های کشاورزی احیاکننده

·         برنامه کشاورزی سفارشی شده با توجه به هر مزرعه و ارائه کمک‌های فنی برای اتخاذ اقدامات مناسب جهت حرکت به سمت کشاورزی پایدار

·         تجاری‌سازی تولید به این معنا که Bunge تولیدکنندهای را که به برنامه احیای کشاورزی پایبند باشد، به بازاری که خواستار محصولات پایدار است، متصل میکند.

برزیل با نزدیک به 215 میلیون نفر جمعیت، تولید‌کننده عمده و رو به رشد ذرت، سویا و گندم برای بازارهای داخلی و جهانی است. وزارت کشاورزی ایالات متحده پیش‌بینی می‌کند برزیل در سال 2023-2022، 125/5 میلیون تن ذرت، 153 میلیون تن سویا و 9/6 میلیون تن گندم برداشت کند. برزیل از 63/5 میلیون هکتار مزرعه برای تولید محصولات زراعی استفاده می‌کند.

برنامه Bunge حدود 250 هزار هکتار زمین در چندین ایالت این کشور را پوشش می‌دهد.

این برنامه بخشی از هدف گسترده‌تر Bunge مستقر در ایالات متحده برای ترویج کشاورزی پایدار است. این شرکت متعهد به پایان دادن به جنگل‌زدایی و گسترش پوشش گیاهی بومی‌ تا سال 2025 است و این اقدام در تجارت کشاورزی را ضروری می‌داند.