ارسال به دوست  نسخه چاپي 

ورود قنادان ایرانی به صنعت مدرن کیک‌سازی

کیک‌های بین‌المللی، امروز مورد استقبال کیک‌سازان ایرانی قرار گرفته و طرح‌هایی که اکنون در سراسر جهان به کار می‌رود، ایده و نوآوری را به صنعت مدرن کیک‌سازی ایران وارد کرده‌ است. این صنعت در واقع امروز یکی از پیشرفته‌ترین صنایع در حوزه کیک‌سازی است. کیک‌هایی که ایده‌های آن از تصویر افراد مشهور یا مکان‌های تاریخی و غیره گرفته می‌شود.

 

 

ترویج این نوع از کیک‌ها می‌تواند یادآور مناطق گردشگری باشد و سهمی در جذب توریست داشته باشد. از همین‌روی است که در بسیاری از کشورهای جهان، گردشگران از این سبک کیک‌ها استقبال می‌کنند.

چند ماه پیش در برج میلاد تهران، رویدادی در زمینه مهارت قنادان و کیک‌سازان ایرانی برگزار شد که طی آن هنرمندان ایران به تصویرسازی در این حوزه پرداختند. برخی از کیک‌ها یادآور چهره‌ اسطوره‌ها یا مناطق گردشگری مختلف ایران بود. توجه به تنوع و تولید کیک‌های تصویری و کیک‌هایی برگرفته از شخصیت‌های بین‌المللی و ملی، نگاهی جدید به صنعت کیک‌سازی ایران بخشیده است که در چند سال آینده می‌تواند تأثیر بسزایی در چشم‌انداز روشن این صنعت داشته باشد.

امروزه ایران هم در کنار سایر کشورهای اروپایی در این عرصه گام برداشته است و هنرمندان ایرانی در این راستا توفیق‌های بسیاری را کسب کرده‌اند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران