ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

تحقق پیش‌بینی‌ها در تولید گندم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ما در سال میانگین 10 میلیون تن گندم نیاز داریم که البته عوامل متعددی در کمیت گندم تولیدی مؤثر است.

 

آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: اگر ما بتوانیم گندم مورد نیاز خبازی‌ها را تأمین کرده و با قاچاق آرد و گندم مبارزه جدی کنیم، حتماً 10 میلیون تن گندم برای ما کفایت خواهد کرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما در مقام عمل می‌توانیم در سال جاری 10 میلیون تن گندم را محقق کنیم، تصریح کرد: یک سال پیش با برنامه‌ریزی و ایجاد زیرساخت‌ها به ویژه در زمان وزیر وقت، دکتر ساداتی‌نژاد، در راستای خودکفایی تلاش شد و در نهایت در سال جاری تلاش‌ها به ثمر نشسته و ما امروز از واردات بی‌نیاز هستیم.

آزادی‌خواه با تأکید بر این موضوع که کیفیت گندم باید مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: قبول داریم که در تولید گندم کیفی با نوسان مواجه هستیم اما در برخی مناطق هم گندم با کیفیت مطلوب کشت می‌شود بنابراین به اختلاط گندم نیاز داریم که بدین منظور باید زیرساخت‌ها برای تولید گندم کیفی فراهم شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان گفت: پرداخت وجوه گندم، امروز دغدغه گندم‌کاران است و دولت موظف است به موقع وجوه را پرداخت کند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران