ارسال به دوست  نسخه چاپي 

فروش چشمگیر آرد ارگانیک و سمولینای ایتالیا

در یک دستاورد قابل توجه، برگزاری طرح Pure Flour from Europe در کشور‌های مختلف در سراسر جهان باعث افزایش بی‌سابقه صادرات آرد گندم و سمولینای ایتالیا شده و به رشد صنعت با ارزش خیره‌کننده 337 میلیون یورو در سال 2022 کمک کرده است.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از millermagazine، نکته قابل توجه این است که 14/5 درصد از این صادرات از محصولات ارگانیک نشأت می‌گیرد که منعکس‌کننده تمایل فزاینده مصرف‌کنندگان برای محصولاتی است که سلامت و پایداری را در اولویت قرار می‌دهند.

این موفقیت چشمگیر به صراحت بر اثربخشی طرح Pure Flour from Europe تأکید می‌کند. این طرح با همکاری انجمن صنعت آسیاب ایتالیا (ITALMOPA)  و با تأمین مالی مشترک اتحادیه اروپا، طراحی و برگزار شده است. این طرح در کشور‌های مختلف، کمپین تبلیغاتی ایجاد کرد و محصولات پخته شده با این آرد را برای میزبانی نشست‌های خود استفاده کرد که با این حرکت به نوبه خود از برتری، سازگاری و متمایز بودن گندم نرم ارگانیک ایتالیایی، آرد گندم دوروم و آرد سمولینا حمایت می‌کند.

مقایسه بین ارزش صادرات آرد گندم ایتالیایی و سمولینای این کشور در سال 2022 و سال قبل از برگزاری این کمپین در 2021، رشد قابل توجه 92/5 میلیون یورویی را نشان می‌دهد. 

در این رشد، 11 درصد از درآمد حاصل را می‌توان به صادرات این کشور به ایالات متحده و کانادا نسبت داد. به طور قابل توجهی، در سال آغاز این کمپین، صادرات آرد ارگانیک این کشور به کانادا و ایالات متحده تقریبا 150 درصد و صادرات سمولینا 60 درصد افزایش یافت.

مدیر ITALMOPA توضیح میدهد: آردهای اروپایی، به ویژه آرد ایتالیایی، از نظر کیفیت، ایمنی و موارد کاربرد آن از بهترین آردهای جهان هستند. مقررات سختگیرانه ایمنی مواد غذایی اتحادیه اروپا و تعهد به پایداری زیست‌محیطی و همچنین حفظ ویتامین‌ها، فیبرها، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی که آرد ما را قابل هضم، معطر و مغذی‌تر می‌کند، نقش بسیاری در کیفیت آرد‌های ما دارد.

این کمپین از شیوهزندگی سالمتر، انتخابهای پایدار و تکنیکهای ذخیرهسازی بهینه برای حفظ ارزش غذایی و بهبود طعم آرد و سمولینا حمایت می‌کند و در عین حال خلوص این آرد‌ها و عاری بودن آن‌ها از مواد مضر را تضمین میکند.