ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مدیرعامل شرکت آردسازی اتحاد کرج:

برند SEVILAN در زمره برترین برندهای دنیا

مدیرعامل شرکت آردسازی اتحاد کرج گفت: نمایشگاه ایبکس 2023، مزایا و معایبی داشت. یکی از ایرادات این نمایشگاه، برگزاری آن همزمان با تعطیلات بود اما یکی از اتفاقات خوب، حضور و فعالیت شرکت‌های ایرانی بود که اقدام به ساخت تجهیزات نموده و ماشین‌آلاتی را بومی‌سازی یا مهندسی معکوس کرده بودند که این موضوع، وجه تمایز نمایشگاه امسال بود.

 

معمارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: تجهیزات حمل و نقل غلات را از سال‌های قبل بومی‌سازی کرده‌ایم و حدود 22 سال است که در حوزه فروش تجهیزات فعال هستیم.

وی افزود: ما استاندارد NORDSTRONG کانادا را رعایت می‌کنیم و قیمت تمام شده ما به نسبت برند‌های خارجی بسیار پایین‌تر است و چون تجربه فعالیت در کارخانه آرد و ذخیره‌سازی در سیلوهای فلزی و بتنی را داریم، ضعف‌هایی را که در برندها شاهد بودیم، پس از کسب تجربه، در برند SEVILAN پوشش دادیم. ما فکر می‌کنیم که تجهیزات ما بدون نیاز به تعمیرات، حداقل 20 سال قابل بهره‌برداری باشد.

مدیرعامل شرکت آردسازی اتحاد کرج در بخش بعدی گفته‌های خویش درباره قابلیت و پتانسیل برند SEVILAN در بندرهای کشور بیان کرد: در حوزه‌های ترانزیت در بندرهای شمال و جنوب، ما با ظرفیت‌های بسیار بالا می‌توانیم خدمات‌رسانی کنیم. ذخیره‌سازی ترانزیتی در بندرهای شمالی و جنوبی، حساسیت ویژه دارد چرا که در شرایط خاص، کشتی باید تخلیه شود که تجهیزات ما در این زمینه بسیار به‌روز است و برند ما از برندهای خارجی و ترک بسیار کارآمدتر است چرا که ما تجربه حدوداً بیست‌ساله داریم.

این مدیر آردساز با تأکید بر روند آزادسازی در صنعت آرد و نان اظهار کرد: به عنوان یک آسیابان با سابقه سی‌ساله معتقدم آرزوی صنف این است که دولت دستش را از این صنف بردارد و اجازه دهد تولیدکننده و مصرف‌کننده اختیار در انتخاب داشته باشد. اکنون دولت مقادیر زیادی از بودجه کشور را برای سوبسید آرد و نان در راه غلط استفاده می‌کند و ما سال‌ها‌ است می‌خواهیم این سوبسید در مسیر صحیح قرار گیرد. به عنوان آسیابان، هیچ سوبسیدی از دولت نمی‌خواهیم فقط دولت اجازه دهد ما گندم مورد نیاز را خودمان انتخاب و تأمین کنیم و با قیمت تمام شده و واقعی، محصول نهایی را عرضه کنیم و دولت هر سوبسیدی را که می‌خواهد، به مصرف‌کننده پرداخت کند.

معمارزاده در پایان گفت: سال‌های سال است که منتظر تصمیمی به نفع بودجه کشور و صنف هستیم و جای تأسف دارد که تصمیم‌گیران دولتی از مشاوره‌های پیشکسوتان صنعت مانند دکتر یزدجردی و مهندس مرتضوی که دوره‌های جنگ و کمبودها را دیده‌اند، هیچ‌گاه استفاده نکردند. امیدواریم که یک بار برای همیشه صنعت راه خود را پیدا کند تا نان مردم مأکول باشد و معیشت نانوا تأمین شود.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران