ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نماینده مردم تبریز خطاب به نانوایان:

«برکت اولسون...»

علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم گفت: از مشکلاتی که نانوایان با آن مواجه هستند، غیرواقعی بودن اقتصاد کشور است.

 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی اظهار کرد: کنترلی که ما می‌خواهیم با استفاده از سامانه نانینو بر میزان خرید نان داشته باشیم، عملاً نتیجه مؤثری ندارد.

این نماینده مجلس افزود: در برخی از موارد، آرد در خارج از شبکه به فروش می‌رسد و مردم برای نانی که خرید نمی‌کنند، کارت می‌کشند و از سوی دیگر هزینه‌هایی که نانوایان متحمل می‌شوند، محاسبه نشده و صدای نانوایان به هیچ جا نمی‌رسد بنابراین نانوایان مجبور می‌شوند برای جبران هزینه‌هایشان به اقداماتی دست بزنند. این چرخه باطلی است که غیرواقعی بودن اقتصاد مدام به ما تحمیل می‌کند.

بیگی با اشاره به وضعیت معیشت نانوایان بیان کرد: نانوایان در شرایطی به تولید نان می‌پردازند که برخلاف دنیا که عرضه‌کننده، مشتری را تکریم می‌کند، در جامعه ما به دلیل تعارضات غیراقتصادی، مشکلاتی بین مردم و نانوایان ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: اگر ما بنا داریم که نان ارزان به دست مردم برسد، مانند شرایطی که در دولت آقای احمدی‌نژاد اتفاق افتاد، یارانه آن را به مردم پرداخت کنیم اما نان با نرخ واقعی عرضه شود و نانوایان با یکدیگر رقابت کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم در پایان گفت: نان در تبریز گران‌تر از تهران است اما نانوایان که به واسطه سیاست‌گذاری‌ها، قربانی هستند، با مشکلات اقتصادی بی‌شماری مواجه‌اند و این اصلاح باید از طریق دولت انجام شود. نانوایان ما نیز باید بر امانت‌داری خود پافشاری کنند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران