ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

خطای دولت در اجرای سامانه نانینو، نظم آرد و نان را بر هم زد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت در زمینه اصلاح زنجیره تولید نان دچار خطا شد و در واقع نظم نیم‌بندی را که در بحث آرد و نان و نانوایی‌ها بود، بر هم زد.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: از سال‌های گذشته تا کنون، در حوزه نان هیچ متولی ثابتی نداشتیم. در واقع نان، میان‌ بخشی اداره می‌شد و وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی هریک بخشی ازمسئولیت آن را بر عهده داشت و اکنون پس از سال‌ها، وزارت امور اقتصاد و دارایی هم به میدان عمل آمده است!

وی افزود: برای ما بسیار ناخوشایند است که در حالی که 150 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌کنیم، نان مرغوب و باکیفیت به دست مردم نمی‌رسد و این نان نامرغوب می‌تواند باعث به وجود آمدن بیماری‌های مختلف شود و سلامتی مردم را به مخاطره بیندازد.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: به نظرم در این راستا دولت عملکرد خوبی نداشته است و به نظر نمی‌آید واگذاری این موضوع به کارگروه آرد و نان استان‌ها، بتواند نتیجه خوبی داشته باشد و این تصمیم را منطقی نمی‌دانم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه واگذاری این تصمیم به کارگروه آرد و نان استان‌ها، عملکردی سلیقه‌ای به دنبال دارد، تصریح کرد: درست است که ذائقه مردم در استان‌ها متفاوت است اما راهکارش این است که گندم و نان هم مثل بقیه موارد آزاد شود و همین یارانه را به مردم بدهند تا در نهایت، منجر به افزایش کیفیت نان شود. در دولت‌های گذشته که تجربه آزادسازی را داشتیم، مرغوبیت نان افزایش چشمگیر داشت.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران