ارسال به دوست  نسخه چاپي 

اتحادیه نانوایان ایلام، همسو با نانوایان استان

رئیس اتحادیه نانوایان ایلام گفت: هدف من خدمت به نانوایان استان است و امیدوارم بتوانم خدمات مهمی را در راستای آگاه‌سازی تا پیشرفت و ارتقای کیفیت نان در استان انجام دهم.

 

جعفر شیری در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: در خصوص تأمین خمیرمایه، با پیگیری اتحادیه نانوایان از اداره صنعت، معدن و تجارت استان، خوشبختانه این مشکل از همان ابتدا در دستور پیگیری قرار گرفت و ما از طریق نمایندگی در ایلام و رایزنی‌ها توانستیم توزیع خمیرمایه را ساماندهی کرده و هدفمند و هوشمندانه و با توجه به نوع سهمیه و نوع پخت، خمیرمایه تأمین کنیم.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌هایی که در دستور کار قرار دادیم، در تمام شهرستان‌های استان، خمیرمایه در اختیار نانوایان قرار گرفت.

شیری در ادامه درباره سامانه نانینو و عملکرد آن در استان ایلام گفت: در ابتدا در سامانه نانینو با مشکلاتی مواجه بودیم اما پس از همایش بزرگی که در استان برگزار شد و نهادهای دولتی در آن حضور داشتند و اطلاع‌رسانی انجام شد، با عنایت مسئولین به سهمیه‌های شناور، مشکل کمبود خمیرمایه هم برطرف شد. ما تنها استانی هستیم که در این مسیر گام مستحکم برداشته‌ایم.

رئیس اتحادیه نانوایان ایلام اضافه کرد: به دنبال آن هستیم که زیرساخت‌ها در استان به گونه‌ای مستحکم شود که نانوایان بتوانند از خدمات نانینو در بهترین حالت ممکن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در استان ایلام مردم بیشتر از سایر استان‌ها به سمت مصرف نان گرایش دارند، گفت: با توجه به همین موضوع، ما به دنبال آن هستیم که به نوعی ساماندهی را در دستور کار قرار دهیم تا مشکلات به حداقل برسد و به همین دلیل با معاون امور اقتصادی استانداری برای اصلاح نرخ در تعامل هستیم چرا که نرخ در سایر استان‌های همجوار اصلاح شده است.

شیری ادامه داد: با عدم توجه به این موضوع، نانوایی‌های ایلام تا مرز ورشکستگی پیش رفته‌اند. در این استان، یارانه کفاف معیشت نانوایان را نمی‌دهد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات در راستای کاهش مشکلات نانوایان بیان کرد: از طریق جلسات علمی که برای نانوایان برگزار کرده‌ایم، درصدد برآمده‌ایم تا مشکلات نانوایان را به حداقل برسانیم و از همه نانوایان به دلیل زحماتشان تقدیر شد.

رئیس اتحادیه نانوایان ایلام در پایان درباره ترویج آرد و نان کامل گفت: با توجه به بازدیدی که از استان مرکزی در راستای عملکرد این استان در حوزه آرد و نان کامل داشتیم، در تلاش هستیم که تولید آرد و نان کامل در استان ایلام هم ترویج شود.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران