ارسال به دوست  نسخه چاپي 

رئیس اتحادیه نانوایان سنگک‌پز:

تلاش برای ارائه گواهینامه آموزشی بین‌المللی به نانوایان سنگک‌پز

رئیس اتحادیه نانوایان سنگک‌پز گفت: اتحادیه نانوایان سنگک‌پز، 10 سال است که عملکردی مستقل دارد و ما توانستیم نظارت‌ها را افزایش دهیم. این اتحادیه دارای 1000 تا 1100 عضو است.

 

علی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: با نظارت بیشتر، کیفیت نان و بهداشت نانوایی‌ها افزایش چشمگیر داشت. نان سنگک، نانی است که به کارگر ماهر نیاز دارد و در این مدت، به دنبال آن هستیم که بتوانیم شرایط را برای نانوایان مهیا کنیم.

وی افزود: نانوایی‌های سنگک‌پز ما با نرخ سال 1400 پای تنور می‌ایستند و این در حالی است که به شدت با کمبود کارگر ماهر مواجه هستیم.

سلیمانی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای نانوایان سنگک‌پز گفت: با رایزنی‌های انجام شده با آکادمی ملی نان ایران، دوره‌های آموزشی برای نانوایان سنگک‌پز را در دستور کار داریم و همچنین آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی را داریم. ضمن اینکه نانوایان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، می‌توانند گواهینامه آموزش فنی و حرفه‌ای را که ارزش بین‌المللی دارد، دریافت کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان سنگک‌پز اضافه کرد: دولت از سال 1400 به ما نرخ نداده است و نانوایان در وضعیت و شرایط سختی به تولید نان می‌پردازند. این در حالی است که نانوایان همواره پای کار بوده و هستند.

وی در پایان گفت: در تهران با کمبود آرد در صنف مواجه نیستیم و تنها گله ما، نرخ است که امیدوارم تا پایان سال، نرخ تعیین شود تا نانوایان بتوانند هزینه‌های خود را پوشش دهند و نان خوب و باکیفیت به دست مردم برسانند. البته هر صنف، تخلفاتی دارد اما مهم‌ترین دلیل تخلف در صنف نانوایان، عدم تعیین نرخ نان است و انتظار ما توجه به این موضوع از سوی دولت است.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران