ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نقش پررنگ اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم در افزایش کیفیت نان/ حضور اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم تهران در مجامع بین‌المللی

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم گفت: در مجموع استان تهران، 750 واحد صنفی نان حجیم و نیمه‌حجیم در حال فعالیت‌اند که از این تعداد، 120 واحد، کافه‌نان‌ها هستند.

 

محمدباقر کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم در دستور کار قرار دادیم، برگزاری دوره‌های آموزشی بود که با همکاری آکادمی ملی نان آلمان اتفاق افتاد و توانستیم در گروه‌های ده‌نفره، آموزش نانوایان و کارخانه‌های آرد را در دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به ارتقای سطح کیفی تولید نان حجیم و نیمه‌حجیم در شهر تهران اظهار کرد: به گفته کارشناسان، طی سال‌های اخیر، کیفیت نان حجیم و نیمه‌حجیم در شهر تهران روندی رو به رشد داشته است به گونه‌ای که مردم می‌توانند در هر منطقه یا محله‌ سکونت خود، نان باکیفیت خریداری کنند و خوشبختانه کیفیت در اکثر واحدهای نانوایی، حرف اول را می‌زند.

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم اضافه کرد: اینکه در سال‌های اخیر کیفیت نان حجیم و نیمه‌حجیم از نظر کیفی بهبود پیدا کرده، یک دستاورد بزرگ برای اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم است.

کرمی در ادامه از نظام‌مند شدن امور دفتری و اداری نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم استان تهران خبر داد و گفت: یکی از اقداماتی که در اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم انجام شده، نظام‌مند شدن امور است و اکنون نانوایان برای کارهای اداری، کمتر به اتحادیه مراجعه می‌کنند و این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم است.

به گفته وی، حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی، از دیگر اقدامات مؤثر بر کیفیت نان حجیم و نیمه‌حجیم و فرهنگ‌سازی مصرف این نوع نان در شهر تهران بوده است.

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم با اشاره به عضویت در اتحادیه جهانی نان بیان کرد: برای نخستین بار توانستیم در یک مرجع بین‌المللی، به جایگاه ویژه‌ دست پیدا کنیم که بسیار برای کشور ارزشمند است. امروز به دعوت مجامع بین‌المللی در سمینارها حضور می‌یابیم که می‌توانیم برای ارتقای کیفیت نان کشور نقش‌آفرینی کنیم.

کرمی در پایان گفت: به زودی و با تشکیل کمیسیون آرد و نان در اتاق ایران، مشارکت تمامی رؤسای اتحادیه‌های نانوایان پررنگ‌تر خواهد شد.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران