ارسال به دوست  نسخه چاپي 

افزایش مصرف غلات کامل، دغدغه‌ای جهانی

در پی اهمیت و ارزش غذایی غلات کامل و تأثیر آن بر سلامتی، روز 15 نوامبر، به غلات کامل اختصاص داده شد که انجمن تغذیه استرالیا نیز در جهت تأکید بر اهمیت این ماده غذایی و تشویق مردم به مصرف آن، 13 الی 19 نوامبر را به هفته غلات کامل اختصاص داده است که به تشویق خانواده‌ها جهت گنجاندن غلات کامل در رژیم غذایی‌شان می‌پردازد.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از medicalnews، غلات کامل برای یک رژیم غذایی متعادل ضروری هستند، رشد سالم نوجوانان را بهبود داده و خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را 20 تا 30 درصد کاهش می‌دهند. بر اساس یافته‌های اخیر The Lancet، مصرف پایین غلات کامل، یک عامل خطرناک نیز در نظر گرفته می‌شود. اکنون بیش از هر زمان دیگری، تشویق خانواده‌ها به مصرف غلات کامل ضروری است.

انجمن غذای استرالیا برای بهبود تلاش‌های خود در راستای تبلیغ غلات کامل و امکانپذیر کردن مصرف غلات کامل، با همکاری محققان برجسته خود، متخصصان تغذیه، مقامات دولتی، تولیدکنندگان غلات و تولیدکنندگان مواد غذایی، یک کتاب الکترونیکی رایگان دارای بیش از 40 دستور‌العمل تهیه غذای حاوی غلات کامل را طراحی کرده‌اند.

این انجمن همچنین با انتشار مقالات، پادکست‌ها و تبلیغات از طریق اینفلوئنسر‌ها در شبکه‌های اجتماعی، به ترویج مصرف غلات کامل می‌پردازد.

بر اساس مطالعه‌ای که در 22 نوامبر به صورت آنلاین در Neurology منتشر شد، مصرف بیشتر غلات سبوس‌دار با نرخ کندتر زوال عقلی همراه است.

طبق تحقیقات، پزشکان در مرکز پزشکی دانشگاه Rush در شیکاگو، ارتباط مصرف غلات کامل با تغییر در روند زوال عقل، ویژگی‌های ادراکی و قدرت حافظه در میان 3326 شرکتکننده (60/1 درصد آمریکایی آفریقاییتبار با میانگین سنی 75 سال) را بررسی کردند که آن‌ها به یک پرسشنامه 144 سؤالی پاسخ دادند.

طبق این مطالعه، حافظه افرادی که غلات کامل بیشتری مصرف میکردند، 8/5 سال جوان‌تر از سایر افراد بود. در طی این مطالعه، شرکت‌کنندگان همچنین تست‌های روان‌شناختی و حافظه را هر سه سال یک بار انجام دادند، از جمله یادآوری لیست کلمات، به خاطر سپردن اعداد و قرار دادن آن‌ها در ترتیب صحیح.

این نتایج میتواند به متخصصان پزشکی کمک کند تا توصیههای رژیم غذایی مناسب را ارائه نمایند. البته برای تأیید این یافته‌ها و بررسی بیشتر تأثیر غلات کامل بر زوال عقل در گروه‌های نژادی مختلف، به مطالعات گسترده‌تر نیاز است.

با توجه به بیماری آلزایمر و زوال عقل که میلیونها نفر را تحت تأثیر قرار داده است، یافتن راههایی برای پیشگیری از این بیماری، یک اولویت بهداشت عمومی‌ است. دیدن اینکه مردم می‌توانند با افزودن غلات کامل به رژیم غذایی خود به میزان چند وعده در روز، خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهند، هیجان‌انگیز است.

 

مترجم: کمند ابراهیم زاده