ارسال به دوست  نسخه چاپي 

تولید شیرینی‌های وگان، کتوژنیک و شیرینی‌های دیابتی

تولید شیرینی متفاوت، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های قنادان است تا بتوانند کام مشتریان متنوع خود را شیرین و افراد بیشتری را جذب کنند.

 

مجید زنگنه، یکی از همین قنادان است که در طول سال‌های فعالیت خود، همواره به دنبال آن بوده که تنوع و نوآوری را در ویترین قنادی به ارمغان بیاورد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی گفت: علاقه بسیار به این شغل دارم و برای ورود به این شغل، تحصیلات آکادمیک را سپری کرده‌ام و همواره به دنبال این بوده‌ام که بتوانم شیرینی‌های کمیاب و باکیفیت را تولید و عرضه کنم.

این قناد افزود: در سال 1398 بهترین کوکی‌ها را وارد بازار کردم و همواره درصدد بودم شیرینی‌ها و کیک‌های متفاوت تولید کنم که در رأس آن‌ها شیرینی مختص بیماران دیابتی و شیرین‌های کتوژنیک بوده است. خوشبختانه در این مسیر توانسته‌ام رضایت مشتریان را به دست آورم.

زنگنه اضافه کرد: ورکشاپ‌ها و دوره‌های آموزش آنلاین و حضوری را برای علاقه‌مندان به یادگیری حرفه‌ای، در دستور کار قرار داده و حتی هنرجویانی از خارج کشور را آموزش داده‌ام.

وی درباره روند تولید این شیرینی‌ها اظهار کرد: تولید شیرینی‌های رژیمی و کتوژنیک، بسیار هزینه‌بر است اما بدون شک، این شیرینی‌ها طرفداران خاص خود را دارد.

این قناد درباره چاپ کتاب خود بیان کرد: به دنبال آن هستم که کتابی را که در این زمینه به نگارش درآورده‌ام، چاپ کنم تا مردم کشورم با شیرینی‌های مدرن و پیشرفته آشنا شوند.

زنگنه درباره تولید شیرینی شب عید گفت: یکی از ویژگی‌های کار من، تولید شیرینی‌های وگان مخصوص عید نوروز است که طرفداران خاص خود را دارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که بتواند ضمن راه‌اندازی آکادمی، آموزش حرفه‌ای را در دستور کار قرار دهد.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران