ارسال به دوست  نسخه چاپي 

برگزاری ایونت IAOM با نگاهی به آینده صنعت آسیابانی

امروزه صنعت آسیابانی با فشارهای بی‌شمار بیرونی، از هوش مصنوعی (AI) گرفته تا تغییرات آب و هوا و افزایش آگاهی درباره بهداشت عمومی‌ مواجه است و آسیابان‌ها می‌آموزند که چگونه این فشارها ممکن است بر آینده صنعت تأثیر بگذارد و چگونه این تغییرات انقلابی را باید هدایت کنند.

به گزارش نگاه هستی به نقل از worldgrain، متخصصان حوزه تجارت و آسیابانی از سراسر جهان برای آموزش و شبکه‌سازی طی سه روز گرد هم آمدند چراکه برنامه‌های آموزشی و فنی به آسیابان‌ها کمک می‌کند تا عملکرد، بهره‌وری، رضایت مشتری و ایمنی را بهبود بخشند. گفتنی است مجریانی باتجربه و حرفه‌ای در این زمینه هستند که مسائل مربوط به آسیابان‌ها را به طور مستقیم و ملموس تجربه کرده‌اند.

امسال به صورت مجازی نیز امکان دسترسی به تمام جلسات آموزشی و سخنرانی‌ها وجود داشت. این ایونت به صورت زنده پخش شد و همچنین پس از ایونت نیز در دسترس است. ایونت حضوری همچنین شامل یک نمایشگاه بود که بیش از 100 شرکت محصولات و تجهیزات پردازش و آسیاب و همچنین خدمات مرتبط با خود را به نمایش گذاشتند. در طول این سخنرانی‌ها، موضوعاتی از جمله Al، ژنتیک گیاهی، تنوع آرد، سلامت عمومی ‌و تغذیه، تغییرات آب و هوا، پایداری و تغییر در اولویت‌های مصرف‌کننده بررسی شد.

پیشرفت در هوش مصنوعیAl) ) و ژنتیک گیاهی احتمالاً نقشی اساسی در آینده صنعت آسیابانی ایفا خواهد کرد. از آنجا که هوش مصنوعی تکامل می‌یابد، تجزیه و تحلیل داده‌ها و الگوریتم‌ها می‌تواند کیفیت و ثبات آرد را در عین کاهش ضایعات، تضمین کند.

در این ایونت همچنین به چالش‌های پیش روی صنعت و اهمیت اقدامات پیشگیرانه امنیت سایبری پرداخته شد و در مورد مزایای یک برنامه تعمیر و نگهداری مناسب جهت اطمینان از عملکرد سیستم‌های الکتریکی و جلوگیری از ایرادات‌های غیرمنتظره نیز بحث شد.

جلساتی نیز به حفاظت از محصول در مقابل انتقال میکروب و آلودگی در تأسیسات آسیابانی و اهمیت به‌روزرسانی‌ منظم و سازگاری با جدیدترین تکنولوژی‌ها اختصاص داده شد.

گفتنی است این ایونت از 16 تا 18 آوریل (28 تا 30 فروردین‌ماه) در شهر Utah  ایالات متحده برگزار شد.