ارسال به دوست  نسخه چاپي 

دانشگاه علوم پزشکی، مدعی سلامت مردم کشور

تلاش برای تولید نان کامل در استان مرکزی

رئیس گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: به دنبال آن هستیم که تا سال 1404 بر شمار واحدهای نانوایی که از آرد کامل استفاده می‌کنند، افزوده شود البته مهم‌ترین چالش ما، نرخ‌گذاری برای آرد و نان کامل است. آرد کامل مملو از ویتامین‌های مورد نیاز بدن است و از بیماری‌های غیرواگیر جلوگیری می‌کند، در واقع نان کامل داروی سلامتی است.

 

یادگاری در گفت‌وگوی اختصاصی با نگاه هستی بیان کرد: افتخار ما این است که در استان مرکزی، به آرد کامل، یارانه 1 و 2 تعلق گرفته تا همه مردم بتوانند از این نان استفاده کنند. البته هنوز در حاشیه‌ شهر برای مردم دشوار است که نان به نرخ 1100 تومان تأمین کنند.

وی افزود: آموزش مردم در سطح استان مرکزی، یکی از اقدامات ما برای مردم است. از سوی دیگر همایش برای مسئولین استان برگزار کردیم چرا که حمایت استاندار و امام جمعه از این موضوع، بسیار قابل توجه است.

یادگاری ادامه داد: از نظر میزان نمک مصرفی در تولید نان، کاهشی چشمگیر را شاهد هستیم که بسیار قابل توجه است و همین موضوع باعث شد تا همه مردم از این طرح استقبال کنند.

رئیس گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با اشاره به اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی، مدعیان سلامت در کشور هستند، بیان کرد: تأمین سلامت مردم در موارد مختلف از وظایف دانشگاه علوم پزشکی است و دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در نهضت احیای نان کامل، پیشگام بوده است.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران