ارسال به دوست  نسخه چاپي 

آزمایش‌های شرکت حمل و نقل CBH جهت کاهش CO2

مشارکت گروه CBH تعاونی استرالیا در کنسرسیوم تحقیقاتی انتشار گازهای گلخانه‌ای برای صنعت کشتیرانی بین‌المللی، نتایج اولیه‌ای را گزارش کرده که نشان‌دهنده کاهش انتشار گاز CO2 است.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از millermagazine، در ژوئن 2023، گروه CBH به پروژه Blue Visby ملحق شد؛ یک سیستم یکپارچه که تاریخ و زمان بهینه برای رسیدن به مقصد را به کشتی‌ها اطلاع می‌دهد. چندین عامل از جمله آب و هوا، عملکرد کشتی و ازدحام در مقصد، مورد تجزیه و تحلیل قرار می­گیرند. راه‌حل Blue Visby همچنین سیستم‌های اطلاعاتی مورد نیاز را برای پشتیبانی از اندازه‌گیری مدل و ساختارهای قراردادی فراهم می‌کند تا امکان مدیریت سود و هزینه را فراهم کند.

مدیر ارشد بازاریابی و بازرگانی در CBH گفت: نتایج آزمایشی امیدوارکننده Blue Visby نشان داد که مدیریت انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌تواند نقشی مهم ‌در هدف CBH برای کاهش انتشار این گازها در سیستم از تولید به مصرف در طول زمان داشته باشد.

وی افزود: مفتخریم در اولین آزمایش‌های Blue Visby شرکت کردیم که نتایجی مثبت را با خود به همراه داشت. مشارکت ما در این آزمایش، دورنمایی ارزشمند را پیش‌بینی می‌کند که به ما در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در برنامه‌های حمل و نقل آینده کمک خواهد کرد.

این آزمایش‌ها که در ماه‌های مارس و آوریل انجام شد، شامل دو کشتی فله اجاره ‌شده از سوی CBH بود که به ترمینال غلات Kwinana سفر می‌کردند.

چندین معیار مختلف در طول آزمایش مورد بررسی قرار گرفتند از جمله سرعت، عملکرد موتور، تاریخ ورود و پارامترهای سفر مورد نظر. کاهش انتشار گازها در مقایسه سفر واقعی با همسان دیجیتال آن در سیستم Blue Visby تجزیه و تحلیل شد.

هنگام تجزیه و تحلیل M/V GerdtOldendorff، صرفه‌جویی در CO2 بسته به سرعت استاندارد مورد نظر متفاوت بود؛ 7/9 درصد صرفه‌جویی در 12 گره و 28/17 درصد صرفه‌جویی در 14 گره. در نهایت بالاترین میزان کاهش CO2،  12/9 درصد در سرعت 14 گره را نشان داد.

نتایج آزمایش با بررسی‌های پیشین، از جمله برنامه آزمایشی Blue Visby در سال 2023 که منجر به صرفه‌جویی متوسط 18/9 درصد گاز  CO2 در 10 سفر شد، سازگار بود.

یکی از بخش‌های موفق این آزمایش‌ها، راه‌حل جامع Blue Visby، از جمله نرم‌افزار، سیستم‌های فنی و عملیاتی است. آزمایش‌ها بخشی از یک برنامه گسترده‌تر در بسیاری از مناطق جغرافیایی است که سایر اعضای کنسرسیوم Blue Visby را در بر می‌گیرد که در ماه‌های آینده انجام خواهد شد.

به گفته CBH، آزمایش‌ها نشان داده است که این راه‌حل به ‌طور یکپارچه با فرایندهای برنامه‌ریزی سفر موجود ادغام می‌شود و از حداقل میزان اختلال برخوردار است و در عین حال مزایای کاهش قابل‌ توجه کربن را به همراه دارد.

اسمیت بیان کرد: این راه حل برای مشتریانی که درصدد چگونگی کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در سراسر زنجیره تأمین غلات هستند، بسیار سودمند خواهد بود. این پروژه، بخشی از یک همکاری عظیم بین اجاره‌کنندگان، مالکان کشتی و تیم‌های CBH و Blue Visby بود و ما از تلاش‌های همه کسانی که در به نتیجه رسیدن این آزمایش‌ها کمک کرده‌اند، قدردانی می‌کنیم.